Mihkel Räim vormistas Horvaatias oma uue klubi ridades esimese võidu

158872423_278256127020543_1948966736851242332_o

Mihkel Räim saavutas täna Horvaatias juba 18. korda toimunud velotuuri Proljeće – Istrian Spring Trophy kolmandal etapil (143km) oma uue klubi Mazowsze Serce Polski Cycling Team ridades esimese võidu ajaga 3:15:59.

Teisel kohal lõpetas sakslane Henri Uhlig (Rad – Net Rose Team) ja kolmas oli itaallane Jakub Mareczko (Vini Zabù). Eesti klubi Ampler Development Team esindajatest olid täna kiireimad lätlane Pauls Rubenis, kes lõpetas 8. kohal ja soomlane Antti-Jussi Juntunen, kes lõpetas 10. kohal, aga väga tihedalt oli kannul ka Gleb Karpenko, kes jäi lõpuks 13. kohale. Head tööd tegi ka Artjom Mirzojev, kelle ülesanne oli viimased 30km jooksikuid püüda.

„Tänane sõit oli hullumeelne, kohe alguses toimus palju rünnakuid. Kuna kokkuvõte oli nii lähedal, siis pidid mõned tiimid preemiasekundite peale sõitma ja see muutis nad närviliseks. Meie tiimil sinna asja polnud, aga püsisime sellest hoolimata ees. Umbes poole sõidu pealt hakkas vihma sadama ja mul läks kett krussi, mille tõttu olin sunnitud ratast vahetama. Sain õnneks kiirelt uue ratta ja sõitsime punti tagasi. Terve sõidu aja oli väga külm, läksin mingi hetk uuesti auto juurde ja sain oma võistlusratta tagasi, sest sellega on parem finishit teha. Viimane 40km pikkune lõpuring oli tõsine kannatus, nägin kõiki pundis külmast värisemas. Tänast sõitu aitas võita vaid psühholoogiline tugevus. Proovisin sõidu ajal endale sisestada, et olen saunas ja mul on väga palav. Viimased 40km oli punt veel suur, aga ma ise püsisin 25-30 liikmelise pundi peas ja vahepeal ründasin ainuüksi selleks, et natukenegi sooja saada. Lõpus olin oma tiimist suhteliselt üksi, sest mitmed olid külma tõttu sunnitud katkestama, aga õnneks oskasin teisi tiime enda jaoks hästi ära kasutada. Isegi finish tuli sel korral kuidagi lihtsalt. Olen seda võitu päris kaua oodanud ja väga tänulik, et mu jalad lõpuks minu kasuks töötasid. Selle võidu pühendan ma ühele lähedasele inimesele, keda tänaseks kahjuks meie hulgas enam ei ole,“ võttis Mihkel Räim ränkraske sõidupäeva kokku.

Järgmisena stardib Mihkel Räim 21. märtsil Sloveenias toimuval võidusõidul GP Slovenian Istria.

Videot lõpusprindist saab vaadata SIIN

Tulemused SIIN

Fotol: Mihkel Räim. Fotograaf: Mario Stiehl.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X