Mihkel Räim tahab uuel hooajal võiduarvet kahekordistada

Mihkel Räime koduklubi Israel Cycling Academy pälvis lõppenud hooajal 15 võitu, millest koguni kolmandik kuulub Saaremaalt pärit ratturi nimele.

“Kui paberi pealt vaatan, siis viis võitu ja päris palju poodiumikohti, kokkuvõttes oli vist 20 esikümnekohta – pole paha! Aga arvan, et mul jäi nii palju realiseerimata vigastuste ja halva enesetunde tõttu. Natuke jääb kripeldama,” tõdes Räim intervjuus ERR-ile.

Kui palju mõjutas hooaega veebruarikuine lodiluumurd? “Kevadel olin selle tõttu täiesti audis põhiklassikutel, kus tahtsin võistelda ja tulemust teha,” sõnas 25-aastane Räim. “Aga samas õppisin toime tulema, kuidas vigastusest tagasi tulla. See polegi nii lihtne kui paberil tundub.”

Räim jätkab Iisraeli klubis ka järgmisel hooajal. “Hetkel on mul veel jalad seinal, pole otseselt treenima hakanud. Esimene laager peaks olema detsembri alguses Hispaanias,” ütles Räim. “Kalendri kohta mul veel väga palju informatsiooni pole, aga tõenäoliselt mingi meeskond läheb Austraaliasse, mingi meeskond Kolumbiasse.”

“Kuna meeskond teeb väga olulisi täiendusi just sprindirongi seas, rõhutakse meil sellele, et sprindid oleksid väga heal tasemel. Sprintereid juurde pole võetud ehk siis mina saan ühte sprindirolli täita, tippsprinterit mängida meeskonnas. Loodan, et mul on head abilised ja eks ma lähen ikkagi võite koguma,” jätkas Räim. “Sooviks rohkem kui viis võitu saada kõrgemas kategoorias. Ma ei näe probleemi, kui kõik peaks õnnestuma, meeskond on hea ja tunne hea, miks mitte hooaja lõpuks kümme võitu koguda.”

Kui tõenäoline on suurtuuril osalemine? “See kõik sõltub sellest, kuidas kutseid jaotatakse. Sel aastal oli Giro start Iisraelist ja oli üsna selge, et meeskond saab sinna kutse. Uuel aastal ühtegi suurtuuri Iisraelist ei hakka. Ise millegipärast tunnetan, et võib-olla Vuelta on meeskonnal kavas, miks mitte ka Giro. Aga eks see selgub kevade poole. Ise sooviks väga Vueltat sõita,” lausus Räim.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X