Mihkel Räim soovib uues klubis tipptasemele tagasi murda

282697472_426647889464058_8436193272752360074_n

Saaremaa Sport, autor: Alver Kivi

Lõppenud hooajal Hispaania Pro tiimis Burgos-BH sõitnud jalgrattur Mihkel Räim sõlmis 2023. aastaks lepingu Tšehhi kontinentaaltiimi ATT Investmentsiga ja loodab edukate sõitudega end taas kõrgemale tasemele murda.

„Hooaja lõpus võiks minimaalselt kolm võidusõitu võita ja olla pidevalt pildis, et suurematele klubidele taas silma paista,“ rääkis Mihkel Räim, kes soovib kõrgemale tasemele tagasi, kuid samas soovib ta seda aastat ka nautida, et oleks mängulisust ja emotsiooni.

„Hispaania klubiga hooaeg ebaõnnestus ja siin ei olegi sellest ajast midagi kokku võtta. Eks ma olin hooaja algul vigastatud ja tervis ei olnud päris korras, aga meeskonna poolt ei tuldud üldse vastu. Ei klappinud need asjad üldse.“

Mihkel Räim ei usu, et Burgos-BH eest sõites oleks sportlik tase olnud tema jaoks liiga kõrge. „Hooaja esimene pool tegin mõned täitsa okeid tulemused, olin kuue ja kümne hulgas, kuid vorm ja tervis ei olnud õige. Aga et ma sain need asjad läbi sõita, siis polnud nagu paha,“ märkis rattur, lisades, et aasta teisel poolel ei pandud teda enam väga starti ja ega ei õnnestugi midagi teha, kui võidu sõita ei saa.

Mihkel Räime sõnul uue tööpaiga otsingul väga palju valikud ei olnud ning see otsus tuli pooleldi olude sunnil ja pooleldi oma tahtmisel ka. „Klubi on iga aasta juurde pannud, kalender on tihe ja potentsiaali on palju. Minu eesmärk on saada uuesti võitude järjele,“ lausus rattur.

Tsehhis juba viis päeva laagris olnud Mihkel Räime muljed on head. „Arvestades sellega, et tegu on kontinentaaltiimiga, siis on väga äge klubi ja organisatsioon on korralik,“ lausus ta. „Eks ma veidi selle järgi valisin ka. Mul on endine tiimikaaslane siin ees ja teadsin, mida oodata, sain infot plaanide ja varustuse kohta ning see mulle sobis. Tänapäeval peab varustus ikka hea olema, kui tahad midagi teha.“

Klubis on kaks sprinterit, Mihkel Räime eesmärk on tiimile võite tuua. „Võrreldes selle hooajaga, mis neil Tšehhimaal oli, siis usun, et järgmisel aastal on päris suured eesmärgid, sest palju uusi tugevaid poisse liitub,“ rääkis Eesti grupisõidu meister.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X