MIHKEL RÄIM SLOVAKKIA VELOTUURI TEISEL ETAPIL NELJAS

119665748_1595569843983291_933247540106818786_n

jätkasid Slovakkias toimuvat velotuuri „64th Okolo Slovenska“ (2.1) edukalt. 206.6 km pikkuse teisel etapil saavutas Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation) neljanda koha. Esimese koha noppis täna sakslane Nico Denz (Team Sunweb), teine oli samuti sakslane Jannik Steimle (Deceuninck – Quick Step) ja kolmas Jempy Drucker (BORA – hansgrohe).

„Tänast sõitu vürtsitas 2900 tõusumeetrit. Juba esimene järsk tõus osutus väga raskeks. Seal tõmmati asi juppideks ja mina polnud oma diiselmootorit veel käima saanud. Jäin teise gruppi või siis isegi peagruppi. Eest said minema ca 40 meest ja arvasin, et sõit on tehtud. Mingi aeg saime esimese suure pundi kätte ja väike grupp jooksikuid oli minema saanud, päeva dikteeris Quickstepi meeskond. Arvata oli, et mingi aeg pannakse gaas korralikul põhja ja nii ka juhtus. 40km enne lõppu hakkasid Sunwebi mehed hullama ja tänu sellele toimus päris korralik selektsioon. Ette jäi 40-50 meest, kuidagi suutsin ka ennast sinna paigutada. Tunne oli peale 3.5h palju paremaks läinud ja nägin, et teistel on samuti tõusul raske. Ees oli veel üks 5km pikkune tõus, õnneks see võeti ühtlaselt ja sain natuke ka tuules taastuda. Jõudsime finishijoonele, seal oli vahekas ning lõpuring, kus 2,5km tõus sees. Finishijoonel märkasin, et kuidagi tuttav koht. Siis meenus, et samas kohas võitsin etapi 2017. aastal,“ meenutab Räim sõidu kulgu.

„Kuna Quickstepi mehed võtsid vahefinishis boonussekundeid ja peale seda kohe algas tõus, olid nad üpris läbi omadega. Hakkas järsk lühike tõus ja saime eest ära ca 15 mehega, tundsin, et jalg on päris hea ja nägin teisi läbi pundi vajumas. Lõpus pidin ennast ise positsioonile aitama ja raiskama end. Sain enam vähem hakkama, kuidagi jäi veidi liiga raske käik sisse ja pidin kangutama. Finish oli veidi ülesmäge. Samuti lasti ees vahe sisse ja kolm meest said kohe minema. Jalga samas oli, usun, et tiimi abiga oleksin võinud täitsa vabalt võidu peale sõita. 4. koht sellisel raskel päeval tundus minu jaoks veidi nagu võit, eriti peale vigastust,“ võttis Räim sõidu kokku.

Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) lõpetas tänase etapi 95. kohal ja Martin Laas (BORA – hansgrohe) 114. kohal.

Täpsem info ja foto SIIN

Fotol: Paremalt Mihkel Räim ja Norman Vahtra.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X