Mihkel Räim saavutas üheksa päeva pikkusel velotuuril Hiinas teise koha

Mihkel Räim ja Gleb Karpenko

Hiinas peetud üheksa päeva pikkusel velotuuril Tour of Tea Horse Road in Ya’an pälvis Mihkel Räim (Ferei Mongolia Team) kokkuvõttes teise koha. Viimasel etapil oli eestlane kolmas, seejuures napsas võidu tema tiimikaaslane.

Üheksandal etapil, millel oli pikkust 70 kilomeetrit, võidutses Räime ja Gleb Karpenko tiimikaaslane Myagmarsuren Baasankhuu ajaga 1:33.48. Velotuuri üldvõidu pälvinud Andrei Stepanov kaotas talle kolme ja kolmandana finišeerinud Räim 42 sekundiga. Karpenko (+0.53) sai viienda koha. Räime sõnul otsustatigi viimasel päeval panustada etapivõidule, mitte enam üldvõidu jahtimisele.

Velotuuri kokkuvõttes kaotas kaks etappi võitnud Räim lõpuks Stepanovile täpselt ühe minutiga. Kolmanda koha teenis Petr Rikunov (+4.51). Karpenko (+6.02) oli neljas. Meeskondlikult saavutas Ferei Mongolia Team esimese koha.

Räim ja Karpenko võistlevad Hiinas veel 4. ja 5. novembril, kui sõidetakse Tour of Yellow River.