Mihkel Räim pälvis Omaani velotuuril 6. koha, Lauk kukkus Türgis

Mihkel Räim Omaani velotuuril

Omaani velotuuri (UCI 2.Pro) teisel etapil (Naseem Park – Suhar Corniche; 167,5 km) sai Eesti valitsev grupisõidu meister Mihkel Räim (Burgos-BH) 6. koha. Sõidu võitis Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl Team).

Hooaja esimese võidu teeninud Cavendish (4:10.31) edestas grupifinišis austraallast Kaden Grovesi (Team BikeExchange) ja belglast Amaury Capiot’d (Team Arkea Samsic). Esimesel etapil võidutsenud Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) pidi seekord leppima neljanda kohaga. Räime ette jäi veel Rein Taaramäe klubikaaslane Tom Devriendt (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux). Taaramäe ise lõpetas peagrupis 49. positsioonil.

„Küljetuult polnud, kuid siiski oli selline veidi stressirohke katsumus,“ kirjutas Räim sotsiaalmeedias. „Plaan nägi ette veidi riskida ja hoida ennast tahaplaanile, kuni kaheks kilomeetriks enne lõppu, kus tulid mõned ringteed. Umbes 20 kilomeetrit enne lõppu sain aru, et Team BikeExchange’il on sama kavatsus.“

„Umbes 2,5 kilomeetrit enne finišit läkski BikeExchange paremalt ette ja ütlesin tiimikaaslastele, et olen nende sprinteri taga ja kui te ka kuskilt pärast läbi mahute minuga koos, siis tulge appi. Sain ise hästi hakkama ja kasutasin teisi hästi ära,“ jätkas Räim. „Viimasel sirgel oli kergelt pukslemist, aga ei midagi hullu. Läksin vasakust äärest aedade lähedalt spurtima ja pidin korra väntamise lõpetama. Tegelikult oleksin vist pidanud paremalt poolt tuule käest minema, sest seal oli tee vaba. Olen võimeline isegi paremaks resultaadiks, aga seekord niimoodi.“

Kokkuvõttes jätkab velotuuri liidrina Cavendish. Groves ja Gaviria kaotavad britile üheksa sekundiga. Räim hoiab üheksandat (+0.19) ja Taaramäe 49. (+0.19) positsiooni.

Omaani velotuuri kolmandal etapil sõidetakse 180 kilomeetrit ning sõit lõpeb lühikese Qurayyati nimelise tõusu otsas.

Türgis toimuva Antalya velotuuri (UCI 2.1) teisel etapil kukkus Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB) sprindiheitluses ning pidi leppima 100. kohaga. Vastavalt reeglitele sai eestlane siiski peagrupiga sama aja ning jätkab kokkuvõttes viiendal positsioonil.

180,3-kilomeetrise etapi võitis Dušan Rajovic (Team Corratec; 4:35.10), edestades Matthew Gibsoni (Wiv SunGod) ja Filippo Taglianit (Drone Hopper – Androni Giocattoli). Mullu Team Ampler – Tartu2024 koosseisus vändanud soomlane Antti-Jussi Juntunen (Abloc CT) sai neljanda koha.

Kokkuvõttes kerkis liidriks Rajovic. Sama ajaga hoiab teist positsiooni Matteo Malucelli (Gazprom – Rusvelo) ja kolmandana jätkab Gibson.

Kolmandal päeval sõidetakse Türgis 109,5 kilomeetrit ning lõpus ootab rattureid ees 8,8-kilomeetrine tõus, millel keskmist protsenti 5,8.

Prantsusmaal jätkuval Provence’i velotuuril (UCI 2.Pro) teenis esimesel grupisõidu etapil (Les Saintes – Maries-de-la-Mer; 151,8 km) võidu itaallane Elia Vivani (Ineos Grenadiers; 3:17.58), jättes enda selja taha belglase Sep Vanmarcke’i (Israel – Premier Tech) ja valitseva maailmameistri Julian Alaphilippe’i (Quick-Step Alpha Vinyl Team). Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) kaotas võitjale üheksa minuti ja 34 sekundiga ning sai 32. koha.

Kokkuvõttes jätkab esikohal proloogi võitnud Filippo Ganna (Ineos Grenadiers). Teisele kohale kerkis Alaphilippe (+0.04) ja kolmandale Pierre LaTour (TotalEnergies; +0.10). Vahtra jätkab 71. kohal, kaotades Gannale kümne minuti ja 25 sekundiga.

Laupäeval on kavas 180,6 kilomeetrit marsruudil Arles – Manosque. Etapi jooksul on üks teise ja kaks kolmanda kategooriaga tõusu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X