Mihkel Räim maitseb endiselt suure kukkumise kibedaid vilju

miku

Kolmandat hooaega Israel Cycling Academy profiklubis sõitva Mihkel Räime hooaja algus läks Kolumbia Oro y Pazi tuuri kukkumise nahka. 24aastase eestlase paremal käel on endiselt side ümber, mis siis, et vigastus juhtus juba veebruari alguses.

Alles kolme nädala pärast selgus, et Räim murdis randme piirkonnas lodiluu. „Seda ongi raske avastada, kui spetsiaalseid uuringuid ei tehta. Totter lugu, sest luu paraneb kahjuks aeglaselt – sinna ei tule eriti verd peale. Teatud koormusega saan treenida ja paksuks pole läinud. Ehk aprilli keskel võib mind taas võistlusrajal näha,“ tõdes ta.

Kukkumine toimus tüüpilises võistlusolukorras. „Poolteist kilomeetrit enne finišit olin oma meeste taga. Poisid vajusid natukene liiga taha. Keegi ei suutnud tasakaalu hoida ja sõitsime lihtsalt sisse. See õhulend oli päris huvitav. Vaatasin selle videost järgi, ise ei mäletanudki sellest suurt midagi. Teised olid koos minu rattaga kümme meetrit minust ees, mina olin kuskil tee keskel tagapool. Ei mahu pähe, kuidas ma nii kaugele kukkusin,“ imestas Räim.

Sel aastal just Iisraelist algavast Giro d’Italia velotuurist jääb Räim seega eemale. „See pole maailma lõpp. Proovin suvel Colorado ja Utah’ tuuridel häid tulemusi teha. Mullu suutsin näiteks Colorados ühe etapi võita.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X