Mihkel Räim kinkis Bulgaaria Velotuuril endale sünnipäevaks esimese võidu meistrisärgis

Mihkel Räim Bulgaaria 05.07.2021 Bulgaaria

Värske 2021. aasta maanteeratta grupisõidu Eesti meister Mihkel Räim (Mazowsze Serce Polski) saavutas täna oma 28. sünnipäeval meistrisärgis esimese võidu.

Bulgaaria Velotuuri kolmanda etapi pikkus oli 180km.

Mihkel Räime kommentaar: “Väga pikk etapp. Koos piduliku stardiga 204km. Enamjaolt sile, kui etapi esimeses pooleks 13km ja 5% tõus võis kaarte segada, see tuli üle elada. Plaan oligi täna finish minu peale teha ja kui pidanuksin tõusul maha jääma, siis mõned meeskonnakaaslased olid valmis mind ootama ja pingevabalt esimesse gruppi järele sõitma. Sain tõusust kenasti üles, kuid annab ikka tunda küll, et sel aastal olen peamiselt treeninud Eestis siledal ja selle koha peal ma olen üsnagi tundlik. Ei liigu tõusu kindlasti nii hästi kui eelnevatel aastatel, kui enamus ajast sai Kataloonias kilomeetreid kogutud.
Peale tõusu tundus olevat hea küljetuulelõik, kus kopereerusime teise Poola tiimiga. Kahjuks punti ribadeks ei saanud, 20km proovisime veel, aga midagi oli valesti. Tuul oli olemas, õige nurga alt kah, aga ei õnnestunud. Siis aga hakkasime finishit ootama. Ideaalne plaan oli selline, et mina lendan viimasesse kurvi esimesena ja tiimikaaslane minu taga ning üritab mind minema lasata. Mõeldud, tehtud! Saarlasena võin õelda, et kõik käis õpiku järgi. Meie kodutöö oli väga hästi tehtud!
Suured tänud meeskonnakaaslastele, täna olid nad tasemel. Ilma nendeta poleks see võimalik olnud. Võit 3. juulil oli väga eriline, kuna sain täna aasta vanemaks ja mis saaks veel parem kingitus olla kui võita UCI sõit…. ja veel esimene võit sinimustvalges. Veel pean ära mainima, et tahtsin väga endale sellist kingitust teha ja panin psühholoogilise pinge peale. Siinkohal tänud Raimo Ülavere nippidele, kes mind ikka sel aastal ree peal hoidnud on. Minu nipiks ongi surve all võistlemine, mõnus see pole, aga tulus.”

Video lõpufinishist siin
Tulemused siin
Velotuuri järgnevad sõidud on Mihkel Räim kokku võtnud järgnevalt: 04. juuli 4. etapp ja 06. juuli 5.etapp

 

Tour of Bulgaria 4. etapp Mihkel Räim

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X