Mihkel Räim jõudis Rumeenia velotuuril pjedestaalile

Eesti koondise särgis sõitev Mihkel Räim sai Rumeenia velotuuri (UCI 2.1) teisel etapil grupifinišis 2. koha.

Võitis poolakas Stanislaw Aniolkowski (CCC Development Team), kolmas oli Delko Marseille’s profileiba teeniv Eduard Grosu (Rumeenia koondis).

Karl Patrick Lauk ja Norman Vahtra tegid ideaalse lahtivedamise, aga poolakas sai enne finišit Räime tuulest välja ja finišeeris esimesena.

Markus Pajur oli pärast pikki tõuse päeva olulisemas jooksikute grupis koos viie mehega, kuid nad püüti 10 km enne finišit kinni.

Vahtra sai kirja kaheksanda, Siim Kiskonen üheksanda ja Pajur 38. koha, Lauk oli 61., Joosep Sankmann 65. ja Rait Ärm 80.

Velotuuri üldarvestuses jätkab liidrikohal hollandlane Ivar Slik (Monkey Town – a Bloc CT), kes edestab enda kaasmaalast ja klubikaaslast Alex Molenaari nelja sekundiga. Räim tõusis viiendaks, kaotades liidrile 50 sekundiga. Top25 seas on eestlastest veel Vahtra ja Kiskonen, kes tõusid vastavalt 19. ja 21. kohale. Mõlemad kaotavad liidrile 56 sekundiga.

Tuuril on jäänud veel kolm etappi, millest üks mägine ja kaks siledat, kus eestlased püüavad etapivõitu.