Mihkel Räim jätkas Hollandis 11. kohaga

_DSC9737

Hollandis jätkuval ZLM velotuuri (UCI 2.Pro) kolmandal etapil (Heythuysen – Buchten; 192,5 km) sai Mihkel Räim (Burgos-BH) grupifinišis 11. koha. Karl Patrick Lauk (Bingoal Pauwels Sauces WB) sai kirja 48. tulemuse.

Etapivõidu pälvis itaallane Jakub Mareczko (Alpecin-Fenix; 4:27.36), edestades velotuuri üldliidrit Olav Kooijd (Jumbo-Visma) ja taanlast Alexander Salbyd (Riwal Cycling Team).

„Alguses saime kõik loa jooksikute hulka proovida, aga see meil ei õnnestunud,“ kirjutas Räim sotsiaalmeedias. „Läksin ka paari rünnakuga kaasa, aga kui õige minek oli kitsal teel, siis blokeeriti kõik ära. Kolmandal etapil oli veidi tõusukesi ka ja need polnud just kõige mugavamad. Üles-alla, parem-vasak, kui ei ole positsioonil, siis on taga palju keerulisem ning peab palju energiat raiskama. Pikima tõusu peal jäeti eespoolt vahed sisse ja ega endal ka mingit müstilist enesetunnet polnud, et ette jõuda. Õnneks peale tõusu saime punti tagasi ca 20 mehega. Tegelikult esimene grupp ei olnudki enam nii suur, aga pärast tulid mitmed pundid tagasi.“

„Finišis proovisid tiimikaaslased mind aidata, aga tegime mõned vead ja pidin paar korda asjatult jalga raiskama,“ jätkas Räim. „Samuti viimastesse kurvidesse pidanuks paremal positsioonil minema, aga lihtne öelda, raskem teha.“

Velotuuri liidrina jätkab Kooij, teisele positsioonile kerkis Mareczko (+0.12) ja kolmandaks langes itaallane Elia Viviani (Ineos Grenadiers; +0.15). Lauk jätkab viiendal (+0.25) ja Räim 34. (+1.44) kohal.

Laupäeval on mitmepäevasõidul kavas 196,5-kilomeetrine etapp Sin WIllebrordist Mierlosse.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X