MIHKEL RÄIM BELGIA ÜHEPÄEVASÕIDUL KUUES

69810323_1258127661060846_6548240416611762176_o

Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) saavutas täna Belgia ühepäevasõidul Antwerp Port Epic / Sels Trophy (1.1) kuuenda koha. Eestlastest oli võistlustules veel Aksel Nõmmela (Wallonie-Bruxelles), kes lõpetas 40. kohal.

 

197,6 km pikkuse võidusõidu kõik kolm esikohta noppisid endale belglased. Esimene oli Aimé De Gendt (Wanty – Gobert Cycling Team), teine Tim Merlier (Corendon – Circus) ja kolmas Timothy Dupont (Wanty – Gobert Cycling Team).

 

„Tänane sõit kuulub kahtlemata minu lemmikute hulka. Võidusõidu rada oli üsna vaheldusrikas sisaldades 30 km munakivi- ja 30 km kruusateid ehk teisisõnu paras katsumus nii ratturitele kui varustusele. Täna olid meie tiimi kõikidel meestel vabad käed ja jalad ehk ei hakanud otseselt kellegi peale sõitma, pidime olema aktiivsed ja mitte midagi maha magama. Sõitsime meeskonnaga väga hästi. Kohe alguses sai meie mees tugeva pundiga eest ära ja Direct Energie nägi kurja vaeva, et see tagasi tuua. Olime tiimiga igalpool esindatud, korra ainult lasime apsu sisse, kuid selle vea parandasime üsna kiirelt.

Ca 30 km enne lõppu sai mu tiimikas eest ära koos viie kaaslasega ja meie taga pidime olukorda kontrollima, et mitte kedagi ära lasta eest. Peagrupp oli selleks ajaks kahanenud üsna pisikeseks. Eest jäid kaks meest maha ja meile oli seis väga hea. Siiski ühel viimasel sektoril ründas Wanty mees, natukese aja pärast üks mees veel, kellele ma sappa hüppasin. Saime ees kokku ja hakkas ründamine. Korra sain kahekesi Wanty mehega eest ära, aga meid püüti kinni. 3 km enne lõppu lõhkus ees olnud tiimikas kummi ja oligi meie mäng mängitud. Minul hakkasid jalad krampi kiskuma ja pilt silme ees juba virvendama. Neli meest said eest ära, jäin Mitcheltoni mehega kahekesi ja kilomeeter enne lõppu sai Terpstra ka meid kätte. Meie finish oli üsna naljakas, sest keegi väga sadulast tõusta ei jaksanud. Tulemuseks 6. koht, siit saab nüüd edasi minna. Järgmine start juba kolmapäeval, mil stardin Rumeenias rahvuskoondise värvides,“ võttis Räim sõidu kokku.

Vaata tulemusi SIIT

Foto: Erakogu.

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X