Mesi ja Tarassov tegid USA-s ühe nädala jooksul kolm võistlust

Ameerika Ühendriikides peetud US Pro Cup presented by Walmart (UCI HC) olümpiakrossi võistlusel teenisid eestlased Joosep Mesi ja Kirill Tarassov (Trey MTB Team) vastavalt 29. ja 31. koha. Lisaks võistlesid eestlased veel ühel madalama kategooria XCO ja lühirajasõidu võistlusel.

Kõrgetasemelise võidusõidu võitis kodupubliku rõõmuks Christopher Blevins (Specialized Factory Racing; 1.26.29), edestades kanadalast Carter Woodsi (Giant Factory Off-road team XC; 1:26.32) ja kaasmaalast Riley Amost (Trek Factory Racing XC; 1:26.39). Nii Mesi kui Tarassov kaotasid võitjale kahe ringiga.

Päev varem peetud lühirajasõidul võidutses Amos ajaga 20.52. Talle järgnesid Woods (20.53) ja mehhiklane Adair Gutierrez Prieto (Canyon CLLCTV; 20.56). Tarassov (22.38) sai 33. ja Mesi (23.23) 50. koha. Sama nädala kolmapäeval peetud madalama kategooriaga US Pro Cup presented by Walmart võistlusel oli taas parim Blevins (1:27.35), jättes selja taha Amose (1:27.35) ja Woodsi (1:27.47). Kahe ringiga kaotanud eestlased Mesi ja Tarassov lõpetasid vastavalt 30. ja 32. positsioonil.

„Kolmapäevane XCO päev kujunes päris raskeks ja palavaks. Kuna meil tehnilist meeskonda kaasas polnud, siis pidime selle päeva lihtsalt ise üle elama. Sõit sujus hästi ja tunne oli hea. Erilisi suuri vigu sisse ei teinud,“ rääkis Mesi peale võistluseid. „Sõidu lõpu poole sai aga ikkagi kuumus võitu ja tuli veidi ära vajumist. Reedene lühirajasõit läks aia taha. Peale starti jäin esimesel laskumisel kukkumise taha ja nii palju, kui ma ka ei üritanud, siis mingit head sõitu ma nii kiires formaadis enam ei jõudnud teha. Laupäevane XCO oli jällegi samal rajal nagu kolmapäeval. Ilm oli jahedam ja seega ka ringiajad kiiremad. Nädalast oli kerge väsimus sees ja päris 100% hea päev ei olnud, aga korraliku sõidu saime ikkagi tehtud.“

Tarassov lisas: „Kuna jõudsime enne kolmapäevast starti üle vaadata vaid kriitilised kohad, siis esimene ring oli meie jaoks pigem tutvustav ring. Teades, et stardinimekiri oli sarnane eelmiste sõitudega, otsustasin minna stardist kohe oma tempoga. Sõidu teises pooles tuli kahjuks kingal klots lahti, mille peale läks omajagu aega ja lõpuks midagi märkimisväärset ei tulnud. Reedesel lühirajal ei osanud midagi oodata, kuna stardis oli ca 90 inimest. Üllatavalt oli tunne juba parem ja sain stardist minema teise pundiga. Poole sõidu ajal ei suutnud kahjuks tempot rohkem kannatada ja langesin kolmandasse gruppi, millega sõitsin lõpuni. Laupäeval oli juba väsinud tunne, kuid reedene sõit näitas, et oleme liikumas õiges suunas. Jahedama ilmaga liikusime küll kiiremini, kuid väsimus tegi enda korrektiivid.“