Mesi ja Tarassov piirdusid MK-etapil Pariisis 1/8-finaalidega

Prantsusmaal Pariisis jätkunud maastikuratturite väljalangemissõidu maailma karika sarja üheksandal etapil jõudsid eestlased Joosep Mesi ja Kirill Tarassov (mõlemad Trey Mountainbike Team) 1/8-finaalidesse.

MK-etapivõidu pälvis sakslane Felix Klausmann, jättes suures finaalis oma selja taha kolm prantslast Titouan Perrin-Ganieri, Hugo Boulangeri ja Quentin Schrotzenbergeri. Mesi sai seekord 21. ja Tarassov 28. koha.

„Minu jaoks möödus kvalifikatsioonisõit suhteliselt tuimalt – tegin küll sooja, aga puudu jäi ikkagi korralikust lahtisõidust ja kindlasti oleks vaja olnud rulle,“ tõdes Mesi peale võistlust. „Eelsõidus sain 21. aja, millega ma väga rahule ei jäänud. Kuna rajal oli võtmekohaks just start, siis panustasin 1/8 finaalis sellele. Sain ilusasti teisel kohal minema, aga esimeses kurvis sõitsin itaallasega kokku ja tema õnneks pääses ta minust enne minema. Lootsin, et võib-olla saab sõidu käigus veel kohta parandada, aga selleks ei jätkunud mul nii palju jõudu. Päris rahule ei jäänud, aga kuna see ala on meie jaoks veel nii uus, siis kogemust kogunes siit küllaga!“

Eelmisel etapil kõrge seitsmenda koha pälvinud Tarassov tõdes, et temal oli seekord imelik päev. „Trennis oli hea tunne, kuid kvalifikatsiooni sõitma minnes tundsin, et lihtsalt ei liigu ja olen kuidagi uimane,“ ütles Tarassov.„Konkurents oli muidugi ka kordades kõvem kui varem. Pärast esimest sõitu sain lenksule numbri 29. 1/8-finaali minnes panustasin ainult lõpu peale, kuna finiš oli väga pikk ja raske. Paraku ei suutnud aga rajal teistega tempot hoida ja pidin leppima oma sõidu neljanda kohaga.“

Hooaja viimane MK-etapp toimub juba nädala pärast Saksamaal Winterbergis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X