Merili Sirvel võitis väljalangemissõidu MK-etapil väikese finaali ja teenis viienda koha

Screenshot 2023-08-14 at 10.18.55

Belgias Oudenaardes peetud väljalangemissõidu maailma karika sarja etapil pälvis Merili Sirvel (Trey Trek Team) viienda koha.

Kvalifikatsioonis üheksandat aega näidanud Sirvel jõudis välja väikesesse finaali, mille ta võitis, pälvides üldarvestuses viienda koha ja pääsedes esmakordselt MK-sarjas pjedestaalile. Suures finaalis pälvis esimese koha itaallane Gaia Tormena, jättes selja taha sakslanna Marion Frombergeri, rootslanna Agnes Abrahamssoni ja prantslanna Coline Clauzure.

“Mul olid lootused enda suhtes suured, sest enesetunne on viimastel nädalatel olnud väga hea,” ütles Sirvel võistluse järel. “Õnneks kõik sujuski ja tehnika pidas ka vastu ning leidsin end lõpuks pjedestaali viiendalt astmelt.”

Eliitmeeste konkurentsis võistelnud Joosep Mesi ja Kirill Tarassov said vastavalt 22. ja 23. koha. MK-etapivõidu teenis norralane Sondre Rokke, edestades prantslaseid Lorenzo Serrest, Quentin Schrotzenbergerit ja Thibaut Kahlhovenit. “Lihtsalt jäi jõust puudu, et edasipääs veerandfinaali tagada,” tunnistas Mesi.

Peale väljalangemissõitu peetud lühirajasõidus sai Sirvel neljanda koha, kaotades võitjale Tormenale 2,34 sekundiga. Teisele kohale sõitis end taanlanna Line B Mygdam (+1,63) ja kolmandale kohale Fromberger (+1,91). “Natuke jääb kripeldama, et XCC-s kolme sekka ei tulnud,” nentis Sirvel.

Eliitmeeste seas võitis austerlane Theo Hauser, edestades finišijoonel Rokket (+0,44) ja prantslast Titouan Perrin-Ganieri (+1,32). Tarassov (+19,61) sai kümnenda ja Mesi 27. koha. “Mulle sõideti juba teisel ringil tagant sisse, mille tagajärjel kukkusin ja sellega oli minu võistlus läbi,” lisas Mesi.

Väljalangemissõidu viies MK-etapp peetakse 16. septembril Prantsusmaal Pariisis.