
Belgias Leuvenis peetud väljalangemissõidu maailma karika sarja teisel etapil pälvis Merili Sirvel viienda koha.
Eesti valitsev meister Sirvel näitas kvalifikatsioonisõitudes kümnendat tulemust ajaga 1.03,960. Kaotust parimale kogunes 4,632 sekundit, mis näitas, et konkurents on väga tasavägine. Veerandfinaalist pääses eestlanna edasi teisena, jäädes alla vaid sakslasele Marion Frombergerile, poolfinaalis tuli leppida aga neljanda tulemusega, mis tähendas pääsu väikesesse finaali. Viimases sõidus noppis Sirvel võidu, mis andis talle üldarvestuses viienda koha.
„Hea õnne tahtel sattusin oma kvalifikatsiooniajaga heasse 1/4-finaali, kust oli suur võimalus edasi saada,“ rääkis Sirvel võistluse järel. „Teadsin, et Leuveni rada sobib mulle pika finišisirge pärast. Veerandfinaalist pääsesingi edasi, kuid peale seda ei jõudnud piisavalt taastuda ja jalad tundusid poolfinaalis täiesti tühjad. Ilmselt närveerisin ka liialt üle. Väike finaal õnnestus võita ning jään 5. kohaga rahule, arvestades, et viimane väljalangemissõit oli eelmisel aastal Eesti meistrivõistlustel.“
MK-etapi võitis itaallane Gaia Tormena, edestades suures finaalis sakslast Frombergerit, prantslast Madison Boissiere’d ja hollandlast Didi de Vriest.
Meeste konkurentsis olid parimad hollandlane Jeroen van Eck, sakslane Louis Krauss, sloveen Jakob Klemencic ja rumeenlane Ede-Karoly Molnar. Kirill Tarassov haigestumise tõttu ei startinud.
MK-sarja üldarvestuses on Sirvel 42 punktiga seitsmendal kohal. Liidripositsiooni hoiab Fromberger (190 punkti).
Lisaks väljalangemissõidu MK-etapile peeti Leuvenis lühirajavõistlus, mille naiste seas võitis samuti Tormena ajaga 11.06,29. Sirvel kaotas parimale 30,09 sekundiga ja sai seitsmenda koha.
Väljalangemissõidu MK-sarja kolmas etapp peetakse 12. juulil Saksamaal Aalenis.
Foto: @citymountainbike/@peetersglenn