Merili Sirvel jõudis väljalangemissõidu MM-il veerandfinaali ja sai 12. koha

Joosep Mesi, Merili Sirvel ja Kirill Tarassov

Indoneesias Palangkarayas peetud väljalangemissõidu (XCE) maailmameistrivõistlustel jõudis Merili Sirvel veerandfinaali, mis andis eestlannale 12. koha. Kirill Tarassov teenis eliitmeeste konkurentsis 20. tulemuse.

Kvalifikatsioonis 17. aega näidanud Sirvel pidi veerandfinaalis tunnistama tiitlit kaitsnud itaallanna Gaia Tormena ja hollandlanna Annemoon Van Diensti paremust. „Kvalifikatsioonis ootasin endast kindlasti rohkem, aga ilmselt jäi see distants minu jaoks liiga lühikeseks, sest nii 1/8- kui 1/4-finaalis tundsin, et liigun teisel ringil teistest paremini. Veerandfinaalis olid kõik väga tugevad vastased ja olen rahul, et ei teinud seal teiste jaoks sõitu lihtsaks,“ rääkis Sirvel. „Kokkuvõttes on sellised kahetised tunded. Ma ei teagi, kas olla rahul või mitte. On, mida õppida esimesest hooajast sellel alal ja ootan huviga juba järgmist hooaega.“

Tormena järel sai MM-hõbeda kaela kodupubliku rõõmuks Dara Latifah ja pronksi Annemoon Van Dienst. Eliitmeeste klassis krooniti maailmameistriks prantslane Titouan Perrin Ganier, kes edestas suures finaalis kaasmaalast Lorenzo Serrest ja norrakat Sondre Rokket. Kvalifikatsioonis samuti 17. tulemuse välja sõitnud Tarassovi laeks jäi seekord 1/8-finaal, kus ta jäi alla Euroopa meistrile Ede Molnarile ja rootslasele Edvin Lindhile. Kokkuvõttes andis see eestlasele 20. koha.

„Tunne oli üllatavalt okei. Kvalifikatsioonis sai head jalga näidata ja väga kõvas konkurentsis 17. koht välja sõidetud. 1/8-finaal läks kahjuks täiesti aia taha,“ tunnistas Tarassov. „Startides jäin kurvis viimaseks ja ees sõitnud India rattur lasi kohe peale seda vahe sisse. Kui sain temast mööda, siis ei olnud kahjuks enam jõudu järgi saada. Ma ei ütle, et oleksin kindlasti edasi saanud, kuna sõitsin koos värske Euroopa meistri ja kvalifikatsiooni võitjaga koos, aga oleksin tahtnud kindlasti seal rohkem kaarte segada.“

Joosep Mesil MM-il startida ei õnnestunud, kuna lõhkus soojenduse ajal tagumise jooksu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X