Meier pälvis olümpiakrossi võistlusel Portugalis neljanda koha

Maaris Meier jäi XVII BTT XCO de Vila Franca võistlusel (C1) esimesena pjedestaalilt välja. Kolmikvõidu teenisid Portugali maastikuratturid.

Kodupubliku rõõmuks võidutses MMR Factory Racing Teami sõitja Raquel Queiros tulemusega 1:26.29. Teisena finišeerinud Ana Santos (X-Sauce Factory Team) kaotas talle kuue sekundiga ning kolmanda koha teeninud Joana Monteiro (AXPO/FirstBike Team/Vila do Conde) nelja minuti ja 22 sekundiga. Meier jäi võitjast seitsme minuti ja seitsme sekundi kaugusele.

„Sain hea stardi, kuid enne singlile minekut jäin kergelt karpi, mistõttu sain sinna peale kaheksandana,“ kirjutas Meier oma blogis. „Seal sõitis esimeste rong eest ära, kuna taga liikus kõik kummipaelana. Ring-Ringilt hakkasin positsiooni parandama. Lõpuks olin neljas naine. Jäin enda tunde ja võistlusmomentidega rahule.“

Meeste klassis võidutses prantslane Mathis Azzaro (Rockrider Racing Team; 1:23.29). Talle järgnesid hispaanlane Pablo Rodriguez Guede (BH Coloma Team; +0.33) ja kaasmaalane Valentin Remondet (Team Perfomance Cycling (+0.41).