Meier ja Ehrberg said ränkraskel maastikuratturite tuuril Šveitsis 5. koha

Maaris Meier ja Liisa Ehrberg

Maaris Meier ja Liisa Ehrberg pälvisid Šveitsis peetud ränkraskel maastikuratturite mitmepäevasõidul Swiss Epic naispaaride hulgas viienda koha.

Üldvõidu pälvisid sakslannad Bettina Janas ja Adelheid Morath ajaga 20:48.16. Teise koha said Janina Wüst ja Debora Piana (+15.34) ning kolmanda Vera Looser ja Kimberley le Court de Billot (+36.10). Meier ja Ehrberg kaotasid võitjale kahe tunni, 50 minuti ja 32 sekundiga ning said 5. koha.

„Ma võtsin sel aastal kõigist Epic Series võistlustest osa, mis Euroopas toimusid. Swiss Epic oli nendest kõige mahukam – viis pikka päeva rattal, palju mäge nagu arvata võis ja ega meile need siledad osad kergemad ei olnud, kuna naised võisid vaid naiste tuules sõita ehk enamus tuurist läkski meil omavahel kõikide kilomeetrite jagamisele ja tempo tegemisele,“ rääkis Meier peale võistlust. „Mina ei leidnud oma jalgu esimesel päeval, teised päevad võis juba võistelda. Singlid olid lahedad ja sai rattasõitu ka nautida, kuigi vahel oli tunne, et etapp võiks juba läbi saada. Viimastel päevadel saime juba rohkem võistluslainele ja neljanda paari lähistel sõita. Peamine oli tervelt (nii ise kui rattad) lõpuni tulla ja tuur lõpetada, kuna päris väike intsident võib kõigele lõpu teha. Näiteks pikimal etapil jooksis äkitselt meile koer ette ja palju ei puudunud, et rattad oleksid saanud liialt viga. Viimasel etapil oli kiire kurvi taga lehm tee peal. Ühesõnaga õnn oli sel korral meiega.“

Eliitklassi meeste seas pälvisid esikoha Fabian Rabensteiner ja Daniel Geismayr ajaga 16:19.40. Teisena lõpetasid Martin Frey ja Simon Stiebjahn (+7.32) ning kolmandana Hans Becking ja Jose Dias (+27.10). Madis Kollo ja Mihhail Lukertšenko said 39. koha, kaotades võitjatele kuue tunni, kahe minuti ja 46 sekundiga.

Tulemused siin

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X