Meeste Le Samynil võidutses kodupubliku rõõmuks Menten, Mihkels 35.

Belgias 55. korda sõidetud ühepäevasõidul Le Samyn (UCI 1.1; 209 km) pälvis kodupubliku rõõmuks esikoha 26-aastane Milan Menten (Lotto Dstny). Eestlastest oli parim Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty), kes lõpetas 35. positsioonil.

Menten edestas väikeses grupifinišis prantslast Hugo Hofstetterit (Team Arkea Samsic) ja kaasmaalast Edward Theunsi (Trek-Segafredo). Aktiivselt sõitnud Mihkels kaotas võitjale 50 sekundiga ning sai 35. tulemuse.

„Olen päevaga rahul,“ ütles Mihkels. „Mulle anti luba lõpuringidel minekutesse sisse minna. Üldiselt oli meie liider Mike Teunissen, aga ohtlikele minekutele pidin reageerima. Olin mitmetes rünnakutes sees ja vahepeal kasvas edu isegi lubavaks, aga siis hakkasid uued ründamised ja tempo langes, mistõttu meid saadi uuesti kätte. Grupis tagasi olles aitasin viimasel ringil enne viimast munakivilõiku, mis oli kaks kilomeetrit enne lõppu, Mike’i positsioonile (finišeeris 8. kohal – toim.) ja sellega oli mu päev tehtud.“

Teistest eestlastest sai Norman Vahtra (Go Sport – Roubaix Lille Metropole; +1.19) 44. koha ning Rait Ärm (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) ja Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) seekord tulemust kirja ei saanud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X