Meeste grupisõidu Eesti meistriks tuli Norman Vahtra

Maanteesõidu Eesti meistrivõistlustel võidutses neljapäeval peetud meeste grupisõidus Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation).

23-aastase Vahtra võiduajaks kujunes 159 km pikkusel distantsil (5×31,8 km) grupifinišis 3:22.48, keskmiseks kiiruseks 47 km/h.

Stardijoonelt sõitsid teistelt eest trio Karl Patrick Lauk, Oskar Nisu ja Erki Laanemäe, nendega liitusid õige pea Erki Laanemäe, Norman Vahtra ja Artjom Mirzojev. Vahe kasvatati jälitajatega umbes kahele minutile, mida suudeti hoida enamiku distantsist. Lõpuringile minnes purunes Nisul rehv, mis langetas ta jooksikute grupist välja. Nii jäi tuitliheitlus viie mehe vahele. Veidi enne lõpu proovis oma õnne Laanemäe, kuid ta püüti siiski kinni. Enesekindel Lauk tegi pika sprindi, kuid vahetult enne finišijoont möödus temast Vahtra, kes pälvis esmakordselt eliitklassi meeste seas Eesti meistri tiitli.

Põnevas finišiheitluses sai Eesti meistrivõistluste hõbemedali kaela Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) ja pronksile tuli Gert Kivistik (Peloton). Esimesena jäi pjedestaalilt välja samuti peagrupis lõpetanud Artjom Mirzojev (Tartu2024/Balticchaincycling.com), viiendaks tuli Erki Laanemäe (Peloton; +5.641).