McNulty teenis Pariisi – Nizza velotuuri viiendal etapil soolovõidu, Taaramäe kerkis kokkuvõttes 37. kohale

Pariisi – Nizza velotuuri (2.UWT) viiendal etapil (188,8 km) pälvis võidu 39-kilomeetrise soolosõidu järel ameeriklane Brandon McNulty (UAE Team Emirates). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) finišeeris 52. positsioonil.

Karjääri esimese WorldTouri võidu teeninud McNulty ründas jooksikute hulgast viimasel, viiendal kategooriaga tõusul Col de la Mure, kust jäi finišini 39 kilomeetrit. Keegi ameeriklast enam püüda ei suutnud ja nii pälvis ta etapivõidu, edestades prantslast Franck Bonnamouri (B&B Hotels – KTM) ja kaasmaalast Matteo Jorgensoni (Movistar Team) ühe minuti ja 58 sekundiga.

Favoriitide grupp finišeeris võitjast hiljem viis minutit ja 43 sekundit. Kuna senine liider Wout van Aert (Jumbo-Visma) jäi viimasel tõusul sellest grupist maha, siis kerkis uueks velotuuri liidriks tema meeskonnakaaslane Primož Roglic. Teisel positsioonil jätkab Adam Yates (Team BikeExchange – Jayco; +0.39) ja kolmandal Pierre Latour (TotalEnergies; +0.41).

Taaramäe kaotas viiendal etapil võitjale 12 minutit ja kaheksa sekundit, kuid kerkis kokkuvõttes kümne koha võrra, 37. positsioonile, jäädes Roglicist maha kümne minuti ja 29 sekundiga.

Reedel on kavas velotuuri pikim etapp, kui sõidetakse 213,6 kilomeetrit. Trassile jääb kolm teise ja kaks kolmanda kategooria tõusu.