Matthias Mõttus tegi peale avariid esimese stardi Poolas

Meesjuunioride olümpiakrossi Eesti valitsev meister Matthias Mõttus tegi peale avariid esimese stardi Poolas JBG2 Pressingowa Petarda MTB võistlusel (UCI C2), kus pälvis 11. koha.

Kodupubliku rõõmuks võidutses Brajan Swider ajaga 1:13.29. Teisena ületas finišijoone prantslane David Vašut (1:14.49) ja kolmandana slovakk Lukaš Vašut (1:16.29). Augusti lõpus treeningul ATV alla jäänud Mõttus on õnnetusest taastunud ning pälvis 11. koha ajaga 1:21.24.

„Rada oli pigem kerge ja kiire mõne üksiku tehnilise kohaga,“ kirjeldas Matthiase isa Tarmo Mõttus sotsiaalmeedias. „Pärast head starti tõmbas Matthias natuke käiku maha, et end mitte liiga kinni sõita, kuid ilmselt polnud keha veel selliseks pingutuseks valmis. Liidrid aga küpsetasid sellise tempoga, et kade oli vaadata. Meie saime hoo sisse sõidu teises pooles ja Matthiasse parim ringiaeg tuli alles viimasel ringilt.“

Naisjuunioride vanuseklassis läks kolmikvõit Poola, kui kiireimad olid Alicja Matula, Laura Choma ja Tatiana Gromada.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X