Mätik pälvis Belgias jooksikute grupist teise koha

Oliver Mätik

Belgias Sint-Antelinksis sõidetud juunioride ühepäevasõidul pälvis Oliver Mätik üheksaliikmelisest jooksikute grupist 2. koha.

Kümne ringina sõidetud 90-kilomeetrisel võistlusel oli iga kümne kilomeetri järel vahefiniš. Mätik võitis neist kuus, ent üldvõidust jäi siiski natuke puudu, sest selle napsas kodupubliku rõõmuks Sascha Modafferi (2:07.41). Mätik sai teise ja võitja kaasmaalane Oscar Dopchie kolmanda koha.

„Sõitsime juba esimesel ringil eest ära. Vahefinišites sain aru, et olen kõige tugevam, kuid viimasel ringil hakati mind ründama ja pidin üksi neile vastama. Lõpuks sai otsustav minek ära ja ma olin järgmistest kiireim, saades teise koha. Tagantjärele vaadates oleksin võinud asjad enda kätte võtta ja ise rünnata, mitte jääda lootma, et mind veetakse lõppu,“ ütles Mätik.

Kokku lõpetas võistluse 56 meesjuuniorit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X