Mathieu van der Poel võitis Giro d’Italia avaetapi, Taaramäe 63.

Giro d'Italia 2022

Ungaris alanud aasta esimese suurtuuri, Giro d’Italia avaetapi (Budapest – Visegrad; 195 km) võitis hollandlane Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix; 4:35.28). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) sai 63. koha.

Võistluse algfaasis sõitsid eest Mattia Bias ja Filippo Tagliani (mõlemad Drone-Hopper meeskonnast). Duo maksimaalseks eduks mõõdeti 11 minutit, kuid kui lõpuni oli jäänud veel 30 kilomeetrit, oli vahe vähenenud ühele minutile. Bias ja Tagliani püüti lõplikult kinni, kui sõita jäi veel 14 kilomeetrit. Ükski tiim ei tahtnud seejärel töö tegemist enda peale võtta ning 6,5 kilomeetrit enne lõpujoont toimus kukkumine, sest kõik olid huvitatud lõputõusule minema heal positsioonil.

Kui lõputõusul võttis algul juhtohjad enda kätte Lotto-Soudal, siis üsna pea läks ette Alpecin-Fenix. 3,5 kilomeetrit enne finišit ründas Lawrence Naesen (AG2R Citroen), kelle järel proovis õnne Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe). Seejärel liikusid ette Davide Formolo (UAE Team Emirates), Caleb Ewan (Lotto-Soudal), Richard Carapaz (Ineos Grenadiers) ja Pello Bilbao (Bahrain-Victorious). Heale positsioonile liikus ka Taaramäe meeskonnakaaslane Biniam Girmay. Ewan tahtis olukorda ära kasutada, kuid sõitis Girmayle tagarattasse ning kukkus umbes 35 meetrit enne lõpujoont. Eritrea ratturi tugevale sprindile suutis vastata vaid Van der Poel, kes sai oma esimesel Giro stardil kohe selga roosa särgi. Kolmanda koha sai Bilbao. Taaramäe ületas finišijoone 63. positsioonil (+0.38).

Teisel etapil sõidavad ratturid Budabesti teedel 9,2-kilomeetrise temposõidu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X