Mathieu van der Poel krooniti kolmandat aastat järjest Euroopa meistriks

Itaalias Silvelles peetud cyclo-crossi Euroopa meistrivõistlustel kaitses meeste eliidis esikohta Mathieu van der Poel. Kuldmedal ei tulnud Hollandi koondislasele sugugi lihtsalt. Viimasele ringile läks kaheksa sekundi sees kaheksa ratturit.

Viimase ringi keskel sai van der Poel kolm esimest MK-etappi võitnud Eli Iserbyti (Belgia) ees mõnesekundilise edu, mida elegantselt lõpuni hoidis. Pronksi pälvis belglane Laurens Sweeck.
Kuni 23-aastaste meeste võistlusel jagasid medalid Mickael Crispin (Prantsusmaa), Timo Kielich (Belgia) ja Antoine Benoist (Prantsusmaa). Juuniorite arvestuses sai Madis Mihkels 32. koha, kaotades võidu teeninud Thibau Nysile (Belgia) ligi kuus minutit.

Naiste konkurentsis oli teistest üle Yara Kastelijn (Holland), 12 sekundit kaotas Eva Lechner (Itaalia) ja 26 sekundit mullune võitja Annemarie Worst (Holland). Valitsev maailmameister Sanne Cant (Belgia) jäi kuuendaks. Eesti meister Mari-Liis Mõttus ületas finišijoone 19. positsioonil (+4.36).
Kuni 23-aastaste naiste arvestuses oli Kätlin Kukk 19., ta jäi Ceylin del Carmen Alvaradost (Holland) maha kümme ja pool minutit. Tulemusi saate vaadata siit.

Allikas: spordipartner.ee