Martti Lenzius võitis Lätis juunioride velotuuri Zemgales Cup

Martti Lenzius

Lätis peetud proloogist ja kolmest grupisõidust koosnenud juunioride velotuuri Zemgales Cup võitis Martti Lenzius. Pjedestaalile pääses ka Evas Saul.

Proloogil seitsmendat aega näidanud Lenzius võitis esimese grupisõiduetapi ning sai järgmistel vastavalt kaheksanda ja neljanda koha. Sellest piisas, et kokkuvõttes pälvida esikoht ajaga kuus tundi, 17 minutit ja 57 sekundit. Teise koha teenis lätlane Davis Gludavs (+0.17) ja kolmanda Saul (+0.39).

„Esimesel grupisõidul sõitsime suhteliselt sõidu alguses neljakesi peagrupilt eest ära. Mina, Evar Saul, Oliver Mätik ja lätlane Davis Gludavs. Viimasel kaheksal ühe kilomeetrisel ringil ründas Gludavs, kellele õnnestus järgi saada ainult minul,“ rääkis Lenzius. „Mul õnnestus teda lõpuspurdis edestada ja võitsin etapi. See tagas mulle päris kindla edu üldarvestuses. Teisel ja kolmandal etapil ei õnnestunud kahjuks eestlastel võita. Kõik eestlased aitasid mul kollast särki kaitsta, kuid samal ajal oli kõigil võimalus atrõõvi minna ja üritada etappi/tuuri võita. Lõpuks jäid minu kätte kõik kolm särki – üldarvestuse, punkti- ja parima noore sõitja omad.“

Teistest eestlastest sai Oliver Mätik neljanda (+0.42), Virgo Mitt üheksanda (+1.08), Marten Olo 14. (+1.21), Richard Ründva 16. (+1.25), Markus Mäeuibo 19. (+1.39), Oskar Küüt 20. (+1.39),  Karl Mattias Milk 22. (+1.47) ja Mik Madisson 23. (+1.57) koha.

Tulemused etapid siin ja lõplik protokoll siin, fotod siin

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X