Martin Loo võitis Austrias kõrgetasemelise ühepäevasõidu

32313721_1917276564971662_5253617370995359744_o

Pühapäeval sõidetud Obertrauni UCI HC-kategooriaga võidusõidul näitas Eesti parim maastikurattur Martin Loo enne nädalavahetusel toimuvat MK-sarja teist etappi väga head vormi ning võttis muljelt avaldava soolovõidu.

Loost minut ja üks sekund lõpetas hiljem austerlane Maximilian Foidl (Jb Brunex Felt Factory Team) ja kolmas oli šveitslane Thomas Litscher (+1.03; Jb Brunex Felt Factory Team). Loo võiduajaks oli 1:34.13.

“Enesetunne oli võistluse jooksul väga hea. Kuuest ringist kolmandal proovisin konkurentidel eest ära saada ja õnnestuski,” rääkis Loo peale sõitu. “Järgmistel ringidel tegin tempot ja vahe läks aina pikemaks.

Naiste klassis tuli ainsa eestlannana Obertraunis võistelnud Janika Lõiv 15. kohale. Sõidu võitis maailma edetabeli liider ukrainlanna Yana Belomoina (Cst Sandd American Eagle Mtb Racing Team), teisena lõpetas ungarlanna Barbara Benko (Ghost Factory Racing) ja kolmandana mehhiklanna Daniela Campuzano Chavez Peon.

Eesti koondise eest oli stardis veel U-23 vanuseklassis Armin Pilv, kes lõpetas 33. kohal ja MJ seas sai Joosep Mesi 71. ja Rando Marten Evendi 74. koha. Nädal aega varem Grazis kolmandana koha teeninud Markus Pajur katkestas sel korral tervislikel põhjustel. Austria karikasarjas võistelnud Robert Johanson teenis aga kuni 17 aastaste noormeeste seas päev varem kõrge 11. koha.

Eesti maastikuratturite järgmine start on 18.-20. maini toimuv UCI maailmakarikasarja etapp Albstadtis, Saksamaal.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X