Martin Loo stardib esimesel MK-etapil Lõuna-Aafrika Vabariigis, Peeter Pruus avab hooaja Itaalias

martinloooo

Peale edukat nädalavahetust, mil Martin Loo võitis Itaalias Veronas kolmanda koha, kusjuures esikoht jäi vaid nelja sekundi kaugusele, stardib Eesti maastikuratturite koondise esinumber hooaja esimesel maailmakarikaetapil Lõuna-Aafrika Vabariigis Stellenboschis. Martin stardib laupäeval, 10. märtsil ning sõitu on võimalik jälgida ka otse:

http://www.uci.ch/mountain-bike/news/article/live-185581/

“Euroopast väljas on rajad alati natukene tehnilisemad,” kirjeldab Martin, mis teda nädalavahetusel ees ootab. “Inglise keeles võtaksin raja lühidalt kokku sõnadega “rough and very loose” (tõlkes: pinnakate on väga konarlik ja lahtine) ja tolmab. Kõik tehnilised elemendid on rajale ise ehitatud ehk “man made”. Mulle siinne rada meeldib ja tunne on hea.”

Esimesed päevad kohanes Martin Lõuna-Aafrika Vabariigis eelkõige kliimaga. “Viimased trennid Itaalias tegin lumel, sestap tuli harjuda ligi 30-kraadise temperatuuride erinevusega,” rääkis Loo. “Peale võistlust reisin tagasi Itaaliasse. Kindlasti on plaan võistelda, aga eelkõige panen põhirõhu trenni tegemisele. Esialgne programm ei ole veel paigas.”

Pühapäeval, 11. märtsil teeb hooaja avastardi teinegi Eesti maastikurattur. Torpado Südtirol meeskonnas pedalleeriv Peeter Pruus võistleb Itaalias maastikurattamaratonil South Garda bike Marathon (Veneto).

“Kuigi enesetunne on hetkel päris hea, siis on esimene start alati raske,” rääkis Peeter oma võistluseelseid muljeid. “Olen korralikult treeninud, aga natukene on puudu jäänud intensiivsusest. Sellest olenemata lähen starti ikkagi võidumõtetega.” Vormi peab Peeter paremaks, kui möödunud aastal samal ajal. “Ettevalmistus on läinud plaanipäraselt,” lisas ta.

Võistluse distants on 60 kilomeetrit, mille jooksul läbitakse 980 tõusumeetrit. “Oma olemuselt meenutab see sõit meie koduseid maratone,” toob Peeter võrdluse. “Räägitakse, et keskmine kiirus võib tulla 30 km/h lähedale. Ehk siis ees on ootamas kiire grupisõit enamasti kruusateedel, mis peaks mulle sobima.”

Võistlusjärgselt jääb Peeter Itaaliasse, kus teda ootab ees võidusõit igal nädalavahetusel. Märtsi lõpus osaleb ta mitmepäevasõidul Hispaanias. “Muljed uuest klubist on positiivsed. Tiim on väike ja oleme nagu väike perekond. Kõik on sõbralikud ja pole ühtegi halba sõna öelda,” lõpetab Peeter.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X