Martin Loo sai uue formaadiga MK-sarja võistlusel 18. koha

Albstadtis Saksamaal sõidetakse sel nädalavahetusel maailmakarikasarja teine etapp. Uuendusena on sarja toodud lühiformaadiga võistlus, mis segab kaarte nii üldarvestuses kui ka stardijärjekorra selgitamisel.

Lühikese, 25 minuti pikkuse võistluse tulemuste alusel selgitatakse välja stardijärjekord põhivõistlusele. Kui varasemalt määrati stardi esimesed kaks rida UCI-reitingupunktide järgi, siis nüüd tuleb sinna pääsemiseks lõpetada uue formaadiga võistlus esimese 16 hulgas. Kusjuures starti pääsevad maailma edetabeli alusel 40 parimat.

Saksamaal kihutati võidu 1,1 kilomeetri pikkusel ringil, mida tuli meestel läbida 11 korda. Kõik võistlejad saavad MK-edetabelisse kirja punkte, mis lööb segamini ka sealse üldarvestuse. Eesti parim maastikurattur sai eelvõistlusel kirja 18. koha, mis tähendab, et tal jäi õige napilt puudu paremale stardikohale pääsemisest. Sõidu võitis Euroopa cyclo-crossi meister Mathieu Van der Poel. Loo kaotas võitjale 14 sekundiga.

“See oli raske ja huvitav sõit,” rääkis Loo võistluse järel. “Mulle uus lahendus meeldis ja minu arust annab see võimaluse kõikidele sõitjatele, kes punktide alusel eest startida ei saaks. MK-sari muutub nüüd kindlasti palju põnevamaks, sest keegi ei saa end enam kindlalt tunda.” Maastikurattasõidus loeb stardikoht palju, sest rajal on palju kitsaid kohti, kus möödumine on pea võimatu. Albstadti rada on oma tõusude poolest üks karimamaid terves MK-sarjas ning mitu päeva sadanud vihm ei muuda laskumisi kergemaks. “Laskumised on libedad ja kiired,” rääkis Loo. “Aga iseenesest mulle peaks rada sobima.”

Eesti maastikuratturite koondise eest võistlevad MK-l lisaks Loole ka Janika Lõiv ja juuniorite klassi kuuluv Markus Pajur.