Martin Loo on maailma riikide edetabelis tõusnud kümme kohta

Meeste maastikuratturite maailma edetabelis on teinud kõrge kümnekohalise tõusu Eesti esinumber Martin Loo, kes läheb maikuu võistlustele vastu 38. positsioonilt. Naiste maailma edetabelis on parimaks eestlannaks tõusnud Janika Lõiv.

Meeste pingereas jätkab esikohal seitsmekordne maailmameister ja olümpiavõitja šveitslane Nino Schurter 2400 punktiga. Teist ja kolmandat kohta hoiavad prantslased Maxime Marotte (1716 p) ja Stephane Tempier (1616 p). Martin Lool on punkte 686. Riikide edetabelis moodustavad esikolmiku Šveits, Prantsusmaa ja Uus-Meremaa. Eesti asub selles pingereas 26. kohal.

Ka naiste maailma edetabeli tipus ei ole muutusi toimunud. Esikohal jätkab 26-aastane Euroopa meister Yana Belomoina 1857 punktiga. Teist kohta hoiab valitsev olümpiakrossi maailmameister Jolanda Neff (1639 p) ja kolmandat olümpiakrossi maailmakarikasarja liider Annika Langvad (1512 p).

Parima eestlannana on Janika Lõiv 198 punktiga 147. edetabeli real. Greete Steinburg (155 p) on langenud 191. kohale ja Iiris Takel tõusnud kolme koha võrra, 259. positsioonile. Viimasel ajal downhillile rohkem tähelepanu pöörav Maaris Meier on langenud 339. tabelireale. Riikide edetabelis on kolm parimat Šveits, Saksamaa ja Kanada. Eesti jätkab 38. kohal.

Meesjuunioride maailma edetabeli liider on austraallane Cameron Wright, kes on kogunud aastaga 610 punkti. Teiseks on tõusnud 483 punktiga prantslane Mathis Azzaro ja kolmandana jätkab kanadalane Holden Jones (480 punkti). Markus Pajur on langenud riikide edetabelis 72 kohta ning jätkab 52 punktiga 138. positsioonil. Edetabelisse mahub viie punktiga veel Rait Ärm, kes hoiab 517. kohta.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X