Martin Loo jäi karjääri parima MK-koha kordamisest kahe sekundi kaugusele, Lõiv 47.

Nove Mestos Tšehhis jätkus maailmakarikasari kolmanda etapiga. Eesti parim maastikurattur Martin Loo teenis meeste seas 13. ja Janika Lõiv 47. koha.

Meeste võistlus pakkus põnevust lõpumeetriteni. Poolel võistlusmaal sõitis teistega vahe sisse valitsev maailmameister Nino Schurter koos MK-sarja üldliidri särgis startinud Matthieu Van der Poeliga. Poolel võistlusmaal sõitis viimane aga vastu puud ja kukkus. Järgmisel ringil jättis hollandlane sõidu pooleli. Seejärel liitusid maailmameistriga uusmeremaalane Anton Cooper ja Prantsusmaa meister Maxime Marotte. Kolmekesi sõideti kuueringilisest võidusõidust viimased kaks. Kui Marotte jäi liidritest maha pool ringi enne lõppu, siis teised kaks selgitasid omavahel võitja välja ülipõnevas finišiheitluses, kus mõne sentimeetriga pani oma paremuse maksma Schurter.

Loo sõitis kogu võistluse tõusvas joones. Lõpufinišis pidi ta tunnistama aga prantslase Hugo Drechou ja šveitslase Andri Frischknechti paremust ning sai protokolli kirja kõrge 13. koha. See tähendab, et oma karjääri parimast, 11. kohast (2016, Albstadt) jäi Eesti parim maastikurattur vaid kahe sekundi kaugusele.

MK-sarja üldliidriks tõusis etapivõitja Schurter, kel on kogunenud 780 punkti. Teisel ja kolmandal kohal on Marotte (573 p.) ja liidripositsiooni loovutanud Van der Poel (535 p.).

Naiste parim oli ka Stellenbochi MK-etapil võitjaks kroonitud Annika Langvad, kes sai finišiheitluses jagu valitsevast maailmameistrist Jolanda Neffist. Neist 47 sekundit hiljem lõpetanud Prantsusmaa meister Pauline Ferrand Prevot teenis kolmanda koha. Ainsa eestlannana startinud Janika Lõiv sai kirja karjääri parima, 47. koha, kaotust võitjale kogunes 11.03.

Kolme etapi järel tõusis üldliidriks taas Langvad 798 punktiga. Teisele kohale langes senine üldliider Neff 760 punktiga ja kolmandaks tõusis Ferrand Prevot 586 punktiga.

MK-sarja kolmas etapp sõidetakse 6. juulil Val di Soles Itaalias.