Martin Loo alustas profihooaega napilt pjedestaalilt välja jäämisega

Eesti parim maastikurattur Martin Loo (Elios Code Factory Racing) alustas Hispaanias Lanzarotel hooaega neljaetapilise mitmepäevasõiduga Lanzarote 4 Stage MTB Race (UCI S1), kus saavutas kokkuvõttes 4. koha.

Avapäeval sõitsid ratturid 42 kilomeetrit, pühapäeval 60, esmaspäeval 21 kilomeetrit eraldistardist sõiduna mäkke ning teisipäeval väisati pikim, 81-kilomeetrine etapp. Esimese päeva järel hoidis Loo 7. kohta, kaotades liidrile Bartlomiej Wawakile vaid seitsme sekundiga. Teise etapi järel tõusis Loo 6. kohale ning kolmanda etapi järel neljandaks. Vahed esimestega olid endiselt väikesed. Pjedestaalist lahutas Lood viimase etapi eel vaid kaheksa sekundit.

81 otsustava kilomeetriga vahetus esineliku seas vaid liider, kui tuuri üldvõidu pälvis vahepeal teiseks langenud Wawak (7:40.56). Teise kohaga pidi leppima Nadir Colledani, kaotades võitjale kuue sekundiga. Kolmanda kohaga läks koju Ben Zwiehoff (7:42.51), kellele Loo kaotas lõpuks 12 sekundiga.

“Esimesed kaks päeva olid väga kiired sõidud ja suuri vahesid sisse ei tulnud,” rääkis Loo. “Otsustavaks sai eraldistart mäkke ja viimane kõige pikem etapp, mis oli ühtlasi kõige raskem. Pjedestaalikoht jäi seekord siiski püüdmatuks.”