Martin Loo alustas MK-sarja 32. kohaga

Lõuna-Aafrika Vabariigis Stellenboschis sõidetud hooaja esimese MK-etapi võitis uusmeremaalane Samuel Gaze ajaga 1:30.14. Martin Loo lõpetas 4.45 hiljem ja sai kirja 32. koha.

Gaze tuli möödunud hooajal U-23 vanuseklassis maailmameistriks. Talle kaotas vaid sekundiga valitsev mitmekordne maailmameister Nino Schurter. Kolmandaks jäeti põnevas lõpplahenduses prantslane Maxime Marotte. Cyclocrossi valitsev Euroopa meister Mathieu Van der Poel lõpetas neljandana.

“Tegin hea stardi ja stardiringi osaga parandasin oma kohta. Esimese pool sõidust olin väga stabiilne ja uskusin, et teises pooles õnnestub kindlasti kohta parandada aga nii ei läinud. Tehnikaga tekkisid probleemid, mis läks iga ringiga tõsisemaks ja ühtlasi tekitasid valu seljas ja ei lasknud päris 100% igas rajaosas sõita. Kokkuvõttes jäin selle sõiduga rahule ja nüüd jätkub ettevalmistus järgmiseks kaheks MK-etapiks, mis toimuvad mais,” kommenteeris Loo.

Naiste hulgas väljus põnevast duellist endiste maailmameistrite Annika Langvadi ja Pauline Ferrand-Prevot’ vahel võitjana Taani meister Langvad jättes Prantsuse meistri teiseks. Kolmandana lõpetas Anne Tauber. Vahetult enne cyclocrossi maailmameistrivõistluseid rangluu murdnud valitsev maailmameister Jolanda Neff pidi leppima kuuenda kohaga.

Maailmakarika hooaeg jätkub 17.-20. mail Saksamaal Albstadtis.