Martin Laasist saab kolmekordse maailmameistri Peter Sagani tiimikaaslane

Tänavu UCI kategooriaga võidusõitudelt kaheksa esikohta noppinud Eesti jalgrattur Martin Laas sõlmis aastase profilepingu World Touri meeskonna Bora-hansgrohega.

Milline nägi välja sinu teekond World Touri kuuluva meeskonnaga lepingu sõlmiseni?

See kõik algas suvel, umbes juuli keskpaigas, kui Gerd Kodanik (eestlane on Bora-hansgrohes mehhaanik- toim.) võttis minuga ühendust ja ütles, et on mingi võimalus. Asi jõudis kiiresti selleni, et ma käisin peale Euroopa meistrivõistlusi (augusti alguses – toim) testil ja sealt edasi oli lühidalt öeldes pikk ootamine. Selle uudise sain ma alles oktoobri keskel teada, et olen klubisse oodatud ja nad pakuvad lepingut, aga sinnani oli pikk ootamine ja teadmatus, sest oli palju asju, millest see sõltus ja minu taga, kas ma tahan või ei taha, see ei olnud. Vahepeal oli pikk tühja maad.

Sinu tänavune klubi Team Illuminate võitis kümme UCI kategooriaga võistlust, millest kaheksa kuulub sinu nimele. Kui palju need tulemused mängisid otsuse tegemisel rolli?

Tulemused olid nii palju mulle kasuks, et selle esimese tulemusega Kolumbias (Laas lõpetas 13. veebruaril toimunud 2.1 kategooriaga Kolumbia velotuuri teisel etapil teisel kohal – toim.) jäin ma kohe tiimipealikule silma. Edasi kõik tulemused, mis ma tegin, aitasid muidugi kaasa. Need ei olnud väga kõrgetasemelised sõidud, aga siiski seal oli palju ka tugevaid tiime peal ja ma suutsin seal ennast väga hästi realiseerida. Enamik grupifinišitest ma võitsin ja see on suur näitaja. Vähemalt minu enda jaoks. Samuti treener ütles, et see on päris tubli tulemus. Kaheksa võitu aastas saada ei ole kerge. Sa võid olla ükskõik kui tugev, aga sul peab natuke õnne ka olema. Sa pead hästi tegema oma asja ja läks õnneks seekord.

Bora-hansgrohes on järgmiseks hooajaks lepingu sõlminud juba mitmed tugevad sprinterid eesotsas kolmekordse maailmameistri Peter Sagani ja Saksamaa meistri Pascal Ackermanniga. Samuti on küsimärgid Sam Benneti kohal. Milliseks kujuneb sinu roll järgmisel hooajal?

Seda ma ei oska praegu täpselt vastata. Kõik asi on veninud tänu Samile. Tiim ei teadnud, kas Sam jääb või Sam läheb ära ja tänu sellele küsimusele on minu enda roll ka veel teadmata. See sõltub suuresti temast, ma ei oska sellele vastata hetkel.

Kevadel rääkides sinu itaallasest treeneri Fabrizio Maesaniga tõi ta välja, et sul on väga hea sprindivõimekus ning Wolrd Touri tiimi jõudmine on vaid aja küsimus. Millised on sinu isiklikud ambitsioonid järgmist hooaega silmas pidades?

Tahaks kohaneda. Ma arvan, et see tasemevahe on väga suur. Kindlasti mingil määral on see tase olemas, aga eks sellega peab ikka kohanema ka. Suurtel võistlustel ma ei usu, et ma olen kohe esimestel kordadel olen võimeline seal esimeste tippudega tempot hoidma, aga kindlasti mõne vahepealse sõiduga teen ma oma korrektuurid ja arenen seal kiiresti. Selle aastaga saab tugeva uue arengu ja boost’i oma karjääri.

On sul juba teada ka, millal toimuvad meeskonna esimesed laagrid ja kogunemised?

Detsembri alguses on esimene laager ja edasist kalendrit ma enda osas ei tea, eks see selgub.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X