Martin Laas Vueltast: meeskond täitis eesmärgid ja jäi minu panusega rahule

81815975_10220028219723014_5595961947074854912_o

Martin Laasi ja Bora-Hansgrohe jaoks lõppes Vuelta velotuur ideaalse stsenaariumi järgi. Pascal Ackermann võitis Madridi teedel viimase etapi ning Felix Grosschartner tuli kokkuvõttes üheksandale kohale. Meeskond jäi ka eestlase panusega rahule.

“Need paar päeva, kus ma lead-out-rongis pidin olema, need päevad õnnestusid mul hästi, nendel päevadel jäädi minuga rahule,” rääkis Laas intervjuus ERR-ile. “Ülejäänud päevadel, kus ma vahepeal aitasin, tõin autost asju, hoidsin mehi pundi ees, siis ka nende kohta ühtki halba sõna ei öeldud. Üldjoontes jäi tiimi minuga väga rahule.”

Laas sai teada võimalusest suurtuuril osaleda vaid nädal enne starti. Ta asendas Tour de France’il 38. koha saanud Emanuel Buchmanni, kes otsustas halva enesetunde tõttu teisest suurtuurist loobuda. Kuigi eestlane treenis enne Vueltat valdavalt siledatel teedel, siis ei jäänud ta mägedes hätta.

“Panin end valmis kõige hullemaks, sest kui ma nägin neid profiile ja etappe, siis arvasin, et tuleb paras piin ja kannatamine, aga ütlen ausalt, et sellist hetke tuuri jooksul polnud kordagi, kui ma oleks mentaalselt murdunud või väga raske olnud, et enam ma ei taha rattaga sõita või ma ei jaksa lõpuni tulla. Minu õnneks olin alati teiste sprinteritega koos, ma ei jäänud väga palju enne maha ja sain alati suure grupiga lõpuni tulla. Selles mõttes läks mul hästi, sest ma ei pidanud end üksi sõitmisega vaimselt kurnama,” jätkas Laas.

Kõige enam jääb Laasile ligi 2900-kilomeetrisest suurtuurist meelde tiimikaaslase viimase etapi võit ja järsud mäed.

“Viimane Madridi etapp oli emotsionaalselt väga vinge, sest selle võidu saime kohe teada. Tiim ütles raadiost, kuigi see polnud päris kindel, kuna võitja vaadati fotofinišist. Kindlasti jäävad meelde ka need mõned väga mägised etapid, kus pidi mitu kilomeetrit järjest ronima mäge, mis on 15-16%. See on midagi enneolematut, mida ma pole varem teinud ja vabatahtlikult trennis ei teeks ka.”

Vuelta velotuuriga lõpetas Laas tänavuse hooaja.

Allikas: sport.err.ee

https://sport.err.ee/1157064/martin-laas-vueltast-meeskond-taitis-eesmargid-ja-jai-minu-panusega-rahule

Foto: https://www.facebook.com/photo?fbid=10220028219643012&set=a.1555018322597

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X