Martin Laas võitis Türgis etapi ja kerkis liidriks

Martin Laas

Türgis jätkuval Sakarya velotuuri (UCI 2.2) kolmandal etapil võidutses Martin Laas (Astana Qazaqstan Development Team), kerkides esikohaga ühtlasi mitmepäevasõidu liidriks.

Laas edestas finišis Yacine Hamzat (Alžeeria koondis) ja Xianjing Lyud (China Glory Continental Cycling Team).

„Kõik läks täpselt nii nagu enne etappi planeerisime. Teadsime, et rajal ei ole pikki tõuse, vaid neli lühemat ligi kahekilomeetrist ronimist, seega eeldasime suurt grupifinišit,“ rääkis Laas võistluse järel. „Üritasime säästa nii palju energiat kui võimalik ja jooksikuid mitte väga kaugele eest ära lasta. Peale 30. kilomeetrit oli ees ainult üks rattur ja temaga suutsime vahet kontrolli all hoida. Distantsi keskel grupp elavnes ja me saime jooksiku üsna kiiresti uuesti kätte.“

„15 kilomeetrit enne finišit oli viimane tõus, kus sõideti aktiivsemalt, sest üldiselt oli üsna kerge päev ja kõigil jalad värsked,“ jätkas Laas. „Oli palju rünnakuid, aga meeskond töötas mu jaoks väga hästi. Viimased kümme kilomeetrit sõideti väga kõrge tempoga ning viimased kolm kilomeetrit olid väga kaootilised, sest kõik tahtsid ees olla. Õnneks me olime heal positsioonil. Umbes 300 meetrit enne lõpujoont alustasin sprinti, mis oli vastutuult, seega lihtne ei olnud, aga ma võitsin ja olen selle üle õnnelik. Tundsin end terve päeva hästi ja tahan tänada kõiki oma meeskonnakaaslaseid hea töö eest.“

Etapivõiduga kerkis Laas enne viimast päeva velotuuri liidriks. Laupäeval on kavas Sakarya linna tänavatel 138 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X