Martin Laas võitis Arktika velotuuril ülipõneva finišiheitlusega teise etapi

Hu3pFmpaHHU2XbrYAbCNTC-1200-80

Norras toimuval Arktika velotuuri (UCI 2.Pro) teisel etapil võidutses Martin Laas (Bora-Hansgrohe), edestades grupifinišis millimeetrite mängus Alexander Kristoffi (Norra koondis). 

Arktika velotuuri teine, 177,6-kilomeetrine etapp lõppes Norra-Soome piiri ääres Kilpisjärvi lähedal. „Hea on võita kodu lähedal. Okei, siit on Eestisse ligi 1500 kilomeetrit, aga Soome on meie naaberriik,“ ütles Laas peale võitu portaalile Cyclingnews. „Finiš oli raske, vastutuult ja kergelt allamäge, seega natuke keerukas. Ausalt öeldes tekkisid mul viis kilomeetrit enne lõppu krambid ja ma polnud kindel, kas ma üldse sprintida suudan. Aga meeskond tegi väga head tööd. Rudiger Selig tõi mind 300 meetri peale, seejärel olin teiste tuules ja 150 meetrit enne lõpujoont alustasin sprindiga. Nägin silmanurgast, et ma olin kiirem kui Kristoff, aga ma polnud kindel, et ma temast mööda jõudsin. See oli väga napp võit.“

Kristoff ei ole seejuures võitnud ühtki võistlust peale mullu augustis peetud Tour de France’i avaetapi esikohta. „Kaks päeva järjest leppida teise kohaga.. Lootsin vähemalt ühel päeval võita, aga selline on elu. Ma pole kaua võita suutnud,“ ütles Kristoff. „Martin tuli päris kaugelt tagant, aga kuna oli vastutuul, siis see oli võib-olla tark otsus. Aga minu jalad olid ka sellised, et ma ei suutnud teda lihtsalt enda taga hoida. See on natuke masendav.“

Laasi ja Kristoffi järel sai kolmanda koha hollandlane Danny van Poppel (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux).

Liidrisärgis jätkab velotuuri Kristoff, möödudes kaasmaalasest Markus Hoelgaardist (Uno-X Pro Cycling Team; +0.00). Kolmandana jätkab prantslane Bryan Coquard (B&B Hotels p/b KTM; +0.08). Laas on kokkuvõttes 97. kohal, kaotades liidrile nelja minuti ja seitsme sekundiga.

Kolmandal etapil ootab rattureid ees 184,5 kilomeetrit (Finnsnes – Malselv).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X