Martin Laas tegi Austraalias uue klubi värvides esimese stardi

Veel enne kui meeste ja naiste World Touri sarjad hoo sisse saavad, peeti Austraalias soojenduseks Schwalbe Classic. Eestlastest tegi 2023. aastal esimese stardi Martin Laas (Astana Qazaqstan Team), kes sai kirja 51. tulemuse.

Kriteeriumisõidus pälvis esimese koha Austraalia koondise värvides võistelnud Caleb Ewan ajaga 1:02.35. Kodupubliku rõõmuks jättis ta selja taha belglase Jordi Meeusi (Bora-hansgrohe) ja kaasmaalase Kaden Grovesi (Alpecin-Deceuninck). Laasi klubist sai parima tulemuse kirja hispaanlane Luis Leon Sanchez (+0.06), eestlane kaotas võitjale 20 sekundiga.

Naiste Schwalbe Classicul teenis esikoha uusmeremaalanna Ally Wollaston ajaga 1:02.41. Sprindifinišis jäid tema selja taha Michaela Drusmmond (Zaaf Cycling Team) ja Nina Buijsman (Human Powered Health).

Pühapäeval algab naiste World Touri sari Tour Down Underi velotuuriga ning 17. jaanuaril meeste World Touri sari samanimelise mitmepäevasõiduga. Naistel on kavas neli etappi ning meestel proloog ja viis etappi. Eestlastest on stardis vaid Laas.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X