Martin Laas teenis Saksamaa tippklubi särgis esimese võidu

Slovakkias alanud velotuuri avaetapi grupisõidus sai esikoha Martin Laas (Bora-Hansgrohe).

Laas võitis 106,4 km pikkuse etapi lõpuspurdiga. “Lõpuks see juhtus!” rõõmustas Laas sotsiaalmeedias. “Esimene võit Bora-Hansgrohe särgis!”

Sama ajaga lõpetas veel neli meest: teise koha sai uusmeremaalane Shane Archbold (Deceuninck-QuickStep), kolmas oli belglane Sean De Bie (Bingoal-Wallonie Bruxelles), neljas austraallane Jay McCarthy (Bora-Hansgrohe) ja viies prantslane Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation).

“Lõpp oli väga stressirohke. Viimased 15 kilomeetrit olid stressirohked, aga olin koos meeskonnaga esiotsas,” kirjeldas Laas kohapeal antud kommentaarides sõidu otsustavaid hetki. “Viimane kilomeeter oli täis äraminekukatseid, aga olime heal positsioonil ja suutsime kõikidele reageerida. Teadsime, et viimasesse kurvi peab jõudma esiviisikusse, et head tulemust saada. Viimased 200 meetrit ootasime, poisid hoidsid mind heal kohal ja pidin lihtsalt õigel hetkel spurtima.”

Peagrupp kaotas kahe sekundiga. Peagrupi viimastena finišeerisid ka Israel Start-Up Nationi eestlased Norman Vahtra ja Mihkel Räim, kes said kirja vastavalt 87. ja 88. koha.

Laas on praegu ka üldliider, edestades Archboldi kahe, De Bie’d nelja ja McCarthyt kuue sekundiga.

Avapäeval on aga lisaks grupisõidule veel kavas ka 7,1 km pikkune eraldistardist sõit.