Martin Laas sai Vuelta teisel etapil seitsmenda koha

Hispaania velotuuri teise etapi (Caleruega – Burgos; 166,7 km) võitis belglane Jasper Philipsen (Alpecin – Fenix), Martin Laas (BORA – hansgrohe) sai sprindifinišis seitsmenda koha.

Neli kilomeetrit enne sileda rajaprofiiliga etapi lõppu toimus grupis suur kukkumine, mille keskmes oli Martin Laasi koduklubi Bora – hansgrohe. Eestlane seal õnneks osaline ei olnud ja jäi võitlema etapivõidu eest, kuid esikoha napsas belglane Jasper Philipsen.

Alpecin – Fenixi ratturile järgnesid Fabio Jakobsen (Deceuninck – Quick Step) ja Michael Matthews (Team BikeExchange), Laas ületas finišijoone seitsmendana ja teenis tasuks 12 punkti.

Martin Laas 2021 Vuelta 2.etapp

Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) ületas finišijoone kukkumise järel pooleks jagunenud pundi teises pooles, mis kaotas võitjatele 38 sekundit.

Üldliidrina jätkab sloveen Primož Roglic (Jumbo – Visma), kes edestab hispaanlast Alex Aranburut (Astana) nelja sekundiga. Taaramäe (+1.26) on 96., ühe sekundi enam kaotav Laas tema järel 97.

Vuelta kolmandal päeval minnakse esmakordselt mägedesse, Santo Domingo de Silosest Picon Blancosse viiv etapp on 202,8 kilomeetrit pikk ning saab finiši karmi lõputõusuga.