Martin Laas sai EM-il 12. koha, ent hing ihaldanuks enamat

Saksamaal Münchenis peetavatel täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustel võidutses meeste grupisõidus hollandlane Fabio Jakobsen. Parima eestlasena sai Martin Laas 12. koha.

209,4-kilomeetrisel võistlusel põgenesid sõidu algfaasis grupist Silvan Dillier (Šveits) ja Lukas Pöstlberger (Austria). Veel 75 kilomeetrit enne finišit oli nende edu üks minut ja 30 sekundit, kuid lõpuks saadi duo siiski kätte. Umbes 3,5 kilomeetrit enne lõppu tekitas äreva olukorra šveitslane Stefan Bissegger, kes tehnilisel rajal sai ootamatult sisse lubava vahe, kuid peagrupp reageeris kiirelt ja kilomeeter hiljem valmistuti siiski ühiselt grupifinišiks.

Esikoha napsas endale Jakobsen (4:38.49), edestades prantslast Arnaud Demare’i ja belglast Tim Merlieri. Parima eestlasena sai Laas 12. koha. Tanel Kangert lõpetas võistluse 62., Norman Vahtra 63., Oskar Nisu 85. ja Karl Patrick Lauk 95. positsioonil.

“Ei rahule ei saa jääda, sest me tulime ikkagi TOP6 või ise lootsin muidugi TOP3 sõita,” ütles Laas ERR Spordile. Siiamaani tegelikult vorm lubab, aga lõpuosas läks natuke nässu. Olin viimasel ringil üksinda, kaotasin positsiooni ja jäin karpi. Viimasele tagasipöördele läksin TOP15 kohal, seal oleks pidanud minema kuuenda-seitsmenda positsiooni peal, et ideaalselt olla mingi rongi taga. Üritasin laveerida, kuid pidin ikkagi viimased 500 m üksi tuulekäest ette tulema, et üldse mingit kohta välja sõita. Suures plaanis võib rahule jääda, aga lõpus jäi natuke õnnest puudu.”

Kangert lisas: “Minu roll oli siin kõike muud kui tulemust teha. Kui oli vaja kasvõi joogipudelit tuua või kellelegi mingi suunis anda, siis seda ma püüdsin teha. Viimase ringini olin sõidus täitsa sees. Viimane ring hoidsin juba meelega eemale. Linnaring ja siin võib kõike juhtuda ja mul on kolme päeva pärast üks start ees. 12. koht ei ole päris see tulemus, mille järgi me tulime. Sisimas oli plaan rohkem saada, vähemalt pool sellest. Ma arvan, et Martinil oleks see täiesti tehtav olnud. Üldiselt oli väga sile sõit ja passimine. Olen väga rahul, et sain tulla ja võidu sõita. Mul neid võimalusi Eestit esindada palju järel ei ole. Kui pakuti võimalust, siis tõstsin käe püsti. See oli hea võimalus närusest hooajast midagi välja pigistada.”

Naiste grupisõit peetakse Euroopa meistrivõistlustel 21. augustil. Sellele on võimalik otsepildis kaasa elada Eesti Rahvusringhäälingu kanalite kaudu.