Martin Laas pälvis hooaja avavõistlusel teise koha

Teisipäevast laupäevani vältaval Saudi Touri (UCI 2.1) avaetapil (Winter Park – Winter Park; 198 km) pälvis Martin Laas (Bora-Hansgrohe) grupifinišis teise koha, jäädes alla vaid Austraalia sprinterile Caleb Ewanile (Lotto Soudal; 4:41.52).

„Täna ei olnud väga raske päev. Eeldasime, et võistluse keskel on küljetuult oodata ja peale 70. kilomeetrit olidki mõned keerulisemad kohad, kuid see oli ka kõik,“ ütles Laas peale finišit. „Täna ei olnud väga stressirohke ja eelkõige valmistusime finišis minu peale mängimiseks. Avaetapil oli ka üks kruusasektor, kus meie kokkuvõtte peale sõitjat Matteo Fabbrot tabas ebaõnn, kuid kõik muu läks nagu plaanitud. Meeskond tegi väga head tööd, et mind heal positsioonil hoida. Ma tundsin end hästi, aga Caleb oli täna lihtsalt parem. Tundsin end siiski tugevalt ja proovime etapivõitu püüda.“

Kolmanda koha pälvis Colombia sprinter Fernando Gaviria, kes pälvinud ka viis etapivõitu Giro d’Italial ja kaks etapivõitu Tour de France’il. Teise eestlasena võistlusel osalev Markus Pajur (Team Arkea Samsic) lõpetas sõidu samuti peagrupis, 36. positsioonil.

Teisel etapil ootab rattureid ees 163,9 kilomeetrit.

Foto: ASO / @_alexbroadway_

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X