Martin Laas lõpetas Tšehhi tuuri kolmanda etapi kolmandana

laas

Martin Laas (BORA – hansgrohe) jõudis eile 8. augustil sõidetud Tšehhi tuuri (Czech Tour (2.1)) kolmandal etapil (Olomouc-Frýdek-Místek) (206.1 km) kolmandale kohale. Võidusõidu kolmanda etapi võitjaks tuli belglane Jordi Meeus (SEG Racing Academy) ajaga 5:18:38 ja teine oli sakslane Max Kanter (Team Sunweb). Martin Laasi kolmas koht oli antud velotuuri esimene poodiumikoht Bora-hansgrohe klubi jaoks.

Tšehhi velotuuri kolmas etapp polnud mitte ainult väga pikk,  aga ka muidu väga raske. Mägisel rajal oli kokku viis tõusu, mille tegi veel keerulisemaks üle 30 kraadine kuumus.

„Kohe sõidu alguses läks esimene punt minema, aga minu õnneks võeti esimene tõus rahulikult. Pärast seda sõideti normaalses tempos kuni esimese suure tõusuni, mis oli 100 km peal, seal tõmmati punt taas ribadeks. Õnneks ei olnud ma sealt väga kaugel ja suutsin ennast eelviimase tõusu all gruppi tagasi tuua,“ meenutas Laas sõidu kulgu.

„Päeva viimasel tõusul tehti suhteliselt head tempot pundis, aga suutsin õnneks selle 4 km pikkuse tõusu ära kannatada. Sealt edasi mindi sisuliselt lõpuringidele, mis olid alla mäge. Punt võttis lõpuni rahulikult, sest kõik olid juba suhteliselt kurnatud. Sel ajal sain ma õnneks taastuda ja taas energiat koguda. Viimased kaks lõpuringi olid kõik väga ohtlikud, kitsastel teedel. Seal pandi veel täiega gaasi, õnneks oli meie tiim kenasti pundi ees. Lõpufinish oli nii riskantne, et ma siiralt imestan, et ei järgnenud ühtegi kukkumist. Viimased 500 m sõitsin võidumehe tuules ja kahjuks pidin korra jala sirgu laskma, et kukkumist vältida, sellega kaotasin natuke kiirust ja aega. Sellest hoolimata olen tulemusega rahul,“ lisas Laas.

Velotuur lõppeb täna

Vaata rohkem SIIT

Foto

Tulemused SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X