MARTIN LAAS KOREA VELOTUURI TEISEL ETAPIL ESIMENE

62382847_1553153984820686_2748514718497898496_n

Martin Laas (Team Illuminate) saavutas Korea velotuuri (2.1) teisel etapil (161,6 km) esimese koha ajaga 3:49:21.

„Korea tuur on mulle eelkõige hea võimalus, kus saan ennast näidata ja realiseerida prokontinentaaltiimide vahel, et tulemust teha ning leida järgmiseks aastaks võimalus kõrgemasse divisjoni tagasi tulla. Tuur ise mulle sobib, sest kaks etappi on suhteliselt siledad. Esimene etapp läks kukkumise tõttu kahjuks luhta,“ kommenteeris Laas.

„Tänane etapp oli päris raske, sisaldades umbes seitse 1,5 km tõusu. Punt ise läks sõidu jooksul mitu korda juppideks, keskel oli üks 6 km tõus, mille lõpu viimased 3 km oli tõusumeeter lausa 7%. Õnneks punt väga hullu tempot ei teinud ja elasin selle kenasti üle. Lõpus ei osanud midagi oodata, sest teadsin, et viimased 500 m on ülesmäge ja sellistes sprintides mul üldjuhul lööki pole, pigem sileda peal. Kui sprinti alustasin, siis kedagi sappa õnneks ei saanud ja suutsin vahet lõpuni hoida. Enesetunne oli sõidu teises poole pigem kehv. Viimased 40 km oli väga raske, pea lõhkus, jalad kadusid vahepeal lausa alt ära. Ilmselt oli see kõik liigsest kuumusest tingitud, üritasin võimalikult palju süüa ja juua. Õnneks aitas lõpuni vastu pidada adrenaliin,“ lisas Laas.

„Homme tuuril raske päev, laupäeval ja pühapäeval peaks olema uuesti sprindietapp. Peale Koread on järgmine võistlus Misnkis toimuvad Euroopa Mängud, kus esindan Eesti koondist ja seejärel juba Viljandis toimuvad Eesti Meistrivõistlused,“ avaldas Laas oma edasise võistluskalendri.

Foto: Team Illuminate.

Tulemused: https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-korea/2019/stage-2

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X