Martin Laas jätkas Burgose velotuuril 122. kohaga

Eesti jalgrattur Martin Laas (Bora-Hansgrohe) sai 42. Burgose velotuuri (2.Pro) teisel etapil (Castrojeriz – Villadiego; 168 km) 122. koha ning langes kokkuvõttes kaheksa koha võrra.

Etapivõidu pälvis suures grupifinišis UAE-Team Emiratesi sprinter Fernando Gaviria, edestades prantslast Arnaud Demare’i (Groupama – FDJ) ja iirlast Sam Bennetti (Deceuninck-QuickStep). Laas kaotas võitjale kahe minuti ja 25 sekundiga ning sai 122. koha.

“Loomulikult on see sel aastal üks magusamaid võite kogu selle koroonaviiruse pandeemia taustal,” ütles Gaviria võistlusjärgses intervjuus. “Peale kogu seda kodus olemise perioodi ja teadmatust on võitmine lihtsalt imeline.”

Kokkuvõttes jätkab liidrina eestlase klubikaaslane Felix Grossschartner. Teisele kohale kerkis hispaanlane Jon Aberasturi (Caja Rujal; +0.08) ja kolmandale positsioonile itaallane Matteo Trentin (CCC Team). Laas jätkab velotuuri 130. kohal (+11.22).

Mitmepäevasõit jätkub 150-kilomeetrise etapiga, mis lõpeb Picon Blanco mäe otsas 1507 meetri kõrgusel merepinnast.

Allikas: sport.err.ee