Martin Järveoja osaleb Elva rattamaratonil

martin

Laupäeval sõidetakse Hawaii Express Estonian Cupi järjekordne etapp, 20. Elva rattamaraton, kus paneb end proovile ka Ott Tänaku kaardilugeja Martin Järveoja.

Rand&Tuulberg 20. Elva rattamaratoni stardi-ja finišipaik kolib sellel aastal Elva südalinna. Raja osas muudatusi ei ole ning sõit toimub jätkuvalt peamiselt kõva- ja kruusakattega teedel.

Ka Elva etapil pakuvad põnevust mitmed Eesti maastikuratta tipud, kes on juba sarja eelnevatel etappidel tiitleid korjanud. Lisaks tuleb kaarte segama värske Eesti juunioride koondise treener Alo Jakin, kes on tänavu väga head vormi on näidanud. Võistkondadest teeb kaasa Tartu2024/BalticChainCycling.com meeskond.

Järveoja tuleb starti koos enda isa, Elva vallavanema Toomas Järveojaga.

Elva etapil on plaanis püstitada ka üks unikaalne rekord – sarja pikemate distantside pikim finišeerija! Nimelt lubab 207 cm pikk Eesti korvpallikoondise kauaaegne keskmängija Janar Talts võtta ette 50 km maratoni. Lisaks võistluseks treenimisele valmis Taltsi jaoks ka spetsiaalne (suurus 4XL!) võistlusvorm ning laenuks tuli võtta sõidukingad suuruses 50.

Elvas ootavad sõitjaid ees juba traditsioonilised distantsid: Grand Prix (70 km) start on kell 12, Gardena maraton (50 km) alustab kell 13 ning JetOil poolmaraton (20 km) saab stardipaugu kahe pika distantsi vahel ehk kell 12.30. Lastesõidud erinevatele vanusegruppidele alustavad kell 11.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X