Markus Pajuri klubi sai Tour de France’ile vabapääsme

Markus Pajuri koduklubi Team Arkéa Samsic teenis vabapääsme rattamaailma mainekaimale katsumusele Tour de France’ile. Korraldajad eraldasid wild card’i veel Total-Direct Énergiele ja B&B Hôtelsile. Team Arkéa Samsici osalemine Touril oli oodatud otsus, sest klubisse kuulub 2014. aasta Giro d’Italia ja 2016. aasta Vuelta võitja Nairo Quintana.

Paraku ei pääsenud Team Arkéa Samsic Giro starti, sinna valisid korraldajad Bardiani-CSF-Faizanè, Eolo-Kometa ja Vini Zabù, mullune Euroopa Touri võitja Alpecin-Fenix tagas koha automaatselt. See tähendab, et kõikide tänavuste suurtuuride stardis on 23 meeskonda ja 184 ratturit. Girole, Tour de France’ile ja Vueltale on World Touri kaudu pääsme kindlustanud Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux (Rein Taaramäe), Bora-Hansgrohe (Martin Laas) ja Team BikeExchange (Tanel Kangert).

Lisaks sai Team Arkéa Samsic wild card’i ettevõtte RCS Sporti korraldatavatele mainekatele Itaalia võidusõitudele Milano-San Remo, Strade Bianche ja Tirreno-Adriatico ning Belgia jõuproovile Omloop Het Nieuwsblad. 20-aastane Pajur on oma esimese stardi Prantsusmaal registreeritud klubi eest juba teinud – jaanuaris sai ta Valencia ühepäevasõidul 14. koha.

Allikas: spordipartner.ee

Impression
X