Markus Pajur võitles Türgis välja koha MK-etappidele

Eesti maastikurattur Markus Pajur pälvis Türgis toimunud mitmepäevasõidul Velo Alanya MTB (UCI S2) 5. koha. Juurde teenitud 50 UCI-reitingupunkti tagasid ratturile võimaluse startida tänavustel MK-etappidel.

Neljast etapist koosnenud maastikutuuri võitis Kreeka valitsev olümpiakrossi meister Dimitrios Antoniadis tulemusega 5:26.50. Teise koha teenis 56-sekundilise kaotusega Volodimõr Kozlovski ja pjedestaali madalaimale astmele kerkis Ruslan Boredski, kes jäi võitjast maha kaks minutit ja 18 sekundit. Esimest aastat eliitklassis võistlev Pajur kaotas liidrile 3.53. Etappidel teenis eestlane 7., 7. 4. ja 5. koha.

„Olen tuuril tehtud tulemusega rahul,“ ütles Pajur võistluse järel. „Tunnen, et see andis mulle emotsiooni ja koormuse, mida mul edaspidiseks arenguks ja vormi timmimiseks vaja on.“

Kuna Pajur võistleb uuest hooajast U-23 ja eliitratturite seltskonnas, siis on tal MK-etappidel startimiseks vaja vähemalt 40 UCI-punkti. Varasemalt oli Pajuril juunioride seas sõidetud maailmameistrivõistlustelt kirjas üheksa punkti. Teenitud 50 lisapunktiga pälvis Pajur õiguse startida kõrgema tasemega võidusõitudel, mille hulka kuuluvad ka näiteks maailmakarikaetapid.

Järgmise stardi teeb Pajur 3. märtsil Hispaanias Chelvas (UCI C1).