Markus Pajur sai MM-debüüdil 34. koha

Šveitsis Lenzerheides peetavatel maastikuratta maailmameistrivõistlustel oli eestlastest esimesena võistlustules Markus Pajur, kes sai meesjuunioride olümpiakrossis 34. koha.

MM-debüüdi teinud Pajuril kogunes kaotust võitjale 7.13. Maailmameistriks tuli kodupubliku ees võistelnud Alexandre Balmer, edestades kahe sekundiga sakslast Leon Reinhard Kaiserit. Pronksi võitis prantslane Mathis Azzaro, kaotades 1.13.

“Alustasin väga tagant, stardikoht oli 78. Stardis õnneks lasti kõik ridade vahelt kokku, mis oli päris üllatav. Tänu sellele oli mul võimalus päris hea start teha ja hakkasin iga ringiga kohta parandama,” rääkis Pajur ERR-ile. “Järjest paremaks läks ka tunne ja kõige tugevamalt tundsin end siledal tõusul, seal võtsin mõnel ringil isegi neli kohta. Olen sõiduga päris rahul.”

Naisjuunioride olümpiakrossis võitis MM-kulla austerlane Laura Stigger. Kätlin Kukk starti ei tulnud.

Laupäeval võistlevad eliitklassides debütant Janika Lõiv ja Martin Loo.

Fotol Markus Pajur.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X