Markus Pajur ja Janika Lõiv jäid Hispaanias napilt UCI-punktideta

Nädalavahetusel sõidetud UCI HC kategooriaga võidusõidul Copa Catalana Internacional Mtb saavutas Janika Lõiv naiste eliitklassis 26. ja Markus Pajur meesjuunioride hulgas 13. koha.

Naiste sõidu võitis sakslanna Elisabeth Brandau, ajaga 1:25.18. Teisele kohale toimus põnev lõpplahendus, milles jäi peale võitja kaasmaalane Helen Grobert. Kolmas koht kuulus Kanada esindajale Catherine Pendrelile. Mõlemale märgiti protokolli sama aeg, 1:25.33. Ainsa Eesti naisratturina stardis olnud Lõiv lõpetas 26. kohal ajaga 1:35.55 ning jäi esimesena UCI punktideta, mis on vajalikud 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele kvalifitseerumiseks. Maailma edetabelis hoiab eestlanna 199. kohta. 

“Keha ei ole hooaja alguses veel päris võistlusintensiivsusega harjunud,” ütles Lõiv. “Kuigi kiirenduste jaoks hetkel veel teravust nappis, suutsin siiski ühtlaselt kõrge tempoga pingutada. See on hea märk hooaega silmas pidades.”

Hispaanias koguvad võistluskilomeetreid enne maailmakarikaetappe ka maailma tippsõitjad. “Suutsin küll lõpus oma positsiooni iga ringiga parandada, ent tahes tahtmata jääb 26. koht natukene kripeldama, sest sisimas soovinuksin enamat,” rääkis Lõiv.

Eesti maastikuratturite koondise peatreener Karmen Reinpõld lisas: “See oli korralik sõit Janikalt ning võistlustulemus vastab ootustele. Talvine treening on läinud plaanipäraselt ning ettevalmistusperioodil on laotud tugev põhi. Hooaja esimene teravik on suunatud maikuusse, mil Janika stardib MK-etappidel.”

Võistluse lõpetas 62 naist.

Lisaks Lõivule startis samal võistlusel meesjuunioride arvestuses maastikukrossi Eesti meister Markus Pajur. Oma võimu näitas teistest poolteist minutit varem lõpetanud prantslane Mathis Azzaro (1:12.35). Teise koha saavutas belglane Clement Horny (1:14.10) ja kolmanda britt Sean Flynn (1:14.33). Pajur sai kirja 13. koha ajaga 1:17.06. Punktikohast jäi teda lahutama üks minut ja 22 sekundit.

“Hooaja alguses ei osanud kindlat eesmärki omale seada ning läksin endast parimat andma,” rääkis Pajur. “Stardist sain väga hästi minema, kuigi oli tunda, et konkurents on siin väga tugev. Peale esimest ringi liikusin kümne parima seas, ent kahjuks seejärel kukkusin üsna rumalalt. See lõi mind küll alguses rivist välja, ent leidsin üsna ruttu oma sõidurütmi uuesti üles. Üldiselt jäin sooritusega rahule. Pean veel ainult harjuma pikkade tõusudega ja uue võistlusrattaga.”

Peatreener Reinpõldi sõnul on Pajuril sõiduvõimekus tippseltskonnas sõitmiseks kindlasti juba täna olemas, aga nii noore sõitja puhul on eriti tore tõdeda, et arengupotentsiaali, millega tööd teha, on küll ja veel.

Meesjuunioride stardirivis oli 152 noormeest, kellest tulemuse sai kirja 130.

4. märtsil stardivad Lõiv ja Pajur UCI 1. kategooriaga võidusõidul Internacionales XCO Chelva.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X